search

The Forest and The Sea

57,90 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji


opis:

Opis Wydawcy:
Pod pseudonimem Leafcutter John ukrywa się londyński artysta John Burton. Jest to jego pierwszy album dla Staubgold. Od czasu debiutu na Planet Mu Records w 2000 roku, Burton przedstawia swój muzyczny wizerunek używając preparowanych nagrań instrumentów i otoczenia. 'The Forest and The Sea' to dynamiczna hybryda elektronicznych i akustycznych piosenek. Zarówno instrumenty jak i field-recordings zostały stworzone i nagrane w różnych miejscach, min. w Grecji, Szwecji i Wlk. Brytanii.
Ta podróż zdradza muzyczny kalejdoskop Johna i jego wyrafinowane podejście do songwitingu, filed-recordings i elektroniki. Cechą charakterystyczną nagrań Johna jest tworzenie pomostu pomiędzy elektroniką a klasyczną piosenką, czego efektem końcowym jest całkiem nowy gatunek.
Gościnnie na nowej płycie Leafcutter Johna udzielają się: perkusista Seb Rochford i basista Tom Herbert z nominowanej do Mercury Music Prize grupy Polar Bear (którego zresztą John Burton jest członkiem). Za dodatkowe wokale odpowiedzialni są Leo Chadburn aka Simon Bookish i Alice Grant.
Należy również dodać, że Burton jest wziętym remikserem, który pracował min. z Nettle (DJ Rupture), µ-ZIQ/Speedy J, Electric Company, Badly Drawn Boy i Capitol K.

Płyta 'The Housebound Spirit' (Planet Mu, 2003) otrzymała nagrodę Honorary Mention na 2004 Ars Electronica i została wpisana do zestawienia Top50 roku 2003 pisma The Wire.
STAUBGOLD68

Opis

Wydawca
Staubgold (DE)
Artysta
Leafcutter John
Nazwa
The Forest and The Sea
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.