search

Dead Can Dance: Anastasis

54,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Indie Pop / Avant Pop / Muzyka alternatywna
premiera polska:
2012-08-13
kontynent: Australia i Oceania
opakowanie: Digipackowe etui
opis:

Po 16 latach przerwy Lisa Gerrard i Brendan Perry znów wydają wspólną płytę! Przejmujący wokal, mistyczny klimat, poruszające duszę utwory inspirowane muzyką orientalną i średniowieczną - fani Dead Can Dance odnajdą tu wszystkie charakterystyczne dla kultowej grupy elementy. Płyta została nazwana "Anastasis", po grecku wskrzeszenie. Ma to znaczenie symboliczne. Zespół przestał istnieć w 1998 roku. Jego ostatni krążek "Spiritchaser" wyszedł dwa lata wcześniej. Brendan opowiada: Myślałem, że "Anastasis" to idealny tytuł naszego powrotu. Ponadto słowo to można tłumaczyć jako "pomiędzy dwoma etapami".
Lisa i Brendan stworzyli Dead Can Dance w 1981 roku w Melbourne w Australii. Wspólnie nagrali siedem albumów studyjnych i jeden koncertowy. Wracają w wielkim stylu. "Anastasis" doskonale pokazuje, że zespół jest jak wino i upływający czas nie ma żadnego wpływu na formę muzyków. Na płycie jest mnóstwo piękna, mocy, pasji, wszystko brzmi śmielej i mocniej niż do tej pory.

magazyngitarzysta.pl
(. . .) Jak za dawnych czasów, utwory śpiewane przez Perry’ego przeplatają się z tymi wykonywanymi przez Gerrard, ale kompozycje, które znalazły się na "Anastasis", brzmią trochę jak stworzone według jednego klucza. Wyróżnia się jedynie folkowy, wspaniale zaśpiewany przez Lisę (w końcówce również przez Brendana) "The Return of The She-King", wprowadzający nieco rycerskiej, filmowej atmosfery. Zresztą, Lisa wnosi więcej do tego albumu, kawałki, w których udziela się wokalnie, są po prostu lepsze, bardziej klimatyczne i urozmaicone (. . .)
autor: Szymon Kubicki

muzyka.onet.pl
(. . .) Lisa Gerrard i Brendan Perry byli częścią australijskiego desantu, jaki na początku lat 80. dotarł z dalekiego kontynentu do Anglii. Stanowili go prawie sami wybitni wykonawcy: choćby The Saints, The Birthday Party czy S.P.K. Dead Can Dance różnili się od nich jednak w znaczny sposób: choć przywoływali mroczną atmosferę, bliską ówczesnej subkulturze gotyckiej, ich muzyka była nazbyt eteryczna, aby można ją było prezentować w klubie Batcave. Nic więc dziwnego, że zainteresował się nią Ivo Watts-Russell, oferując duetowi kontrakt ze swą wytwórnią 4AD. W ciągu następnych lat Gerrard i Perry wyrośli obok Cocteau Twins na jednego z jej najważniejszych reprezentantów (. . .)
Autor: Paweł Gzyl

utwory:
1. Children Of The Sun
2. Anabasis
3. Agape
4. Amnesia
5. Kiko
6. Opium
7. Return Of The She-King
8. All In Good Time

more info2: www.deadcandance.com

PIASR311CDX

Opis

Wydawca
PIAS
Artysta
Dead Can Dance
Nazwa
Anastasis
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.