Sierść

26,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji


opis:

Opis Wydawcy:
Audiowizualny projekt Macieja Ożoga i Pawła Cieślaka istniejący od 2005 roku.

Muzyka Ben Zeen to połączenie analogowego syntezatora modularnego, kontrolowanego przy pomocy anten Theremina i kontrolera wstęgowego, laptopów stanowiących źródło poddanych dekonstrukcji, zniszczonych, przetworzonych pętli i sampli różnego pochodzenia i używanych równocześnie jako centrala efektów dla innych, zewnętrznych źródeł dźwięku, instrumentów preparowanych oraz field recordings. Laptopy wyposażone są w liczne sterowniki - gałkowe, dotykowe, świetlne.

Ben Zeen koncentruje się na tworzeniu kolaży dźwiękowych o ekstremanie otwartej strukturze, tworzonych w trakcie improwizacji. Ben Zeen używa, przekracza i zderza ze sobą metody, formy, konwencje i klisze charakterystyczne dla różnych nurtów muzyki współczenej. Elementy minimalizmu, muzyki repetytywnej, konkretnej czy noise'u tworzą eklektyczne, niezdeterminowane i zaskakujące formy. Ben Zeen skupia uwagę na fizycznych/materialnych aspektach dźwięku wprowadzając i akcentując w muzyce elektronicznej fizyczną/cielesną kontrolę nad elektronicznymi i analogowymi/preparowanymi instrumentami. Z tego powodu performatywny wymiar muzyki stanowi istotny element postawy Ben Zeen.

Ben Zeen nie jest projektem laboratoryjnym i studyjnym, jego celem nie jest tworzenie dopracowanych, skończonych form. Przeciwnie, postawa Ben Zeen może być opisana w kategoriach improwizacji, intuicji, niezdeterminowania, zaś tworzone struktury posiadają charakter kaleidoskopowy, labiryntowy, czy raczej rhizomatyczny.


Paweł Cieślak
Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi (klasa klarnetu, dyplom z wyróżnieniem), laureat międzynarodowych (Kopenhaga, Klingenthal, Poprad) i ogólnopolskich konkursów muzycznych (m.in. Nagroda Główna w Konkursie Wykonawstwa Muzyki Współczesnej w Warszawie/Radziejowicach), finalista Międzynarodowego Konkursu Indywidualności Muzycznych im. Aleksandra Tansmana, stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dokonał kilku nagrań dla Polskiego Radia (m.in. New York Counterpoint na klarnet i taśmę Steve'a Reicha - wersja koncertowa - dla II Programu PR).
Jego muzyczna działalność koncentruje się na eksperymentalnej, elektronicznej muzyce improwizowanej, którą tworzy i wykonuje głównie w oparciu o analogowy syntezator modularny. Jako członek multimedialnego projektu Spear brał udział w międzynarodowych festiwalach muzyki eksperymentalnej. Jest współtwórcą i członkiem zespołu radiev.


Maciej Ożóg
Muzyk, teoretyk mediów, pracownik naukowy Uniwersytetu Łódzkiego, Zakład Mediów Elektronicznych. Od końca lat 80-tych aktywny na scenie muzyki eksperymentalnej w Polsce. Założyciel i współzałożyciel licznych projektów muzycznych i multimedialnych, których spektrum poszukiwań wyznaczają Noise Dance Esthetics (multimedialny projekt łączący post-industrial z minimal techno - 1990-1993) i efemeryczny, skupiony na elektroakustycznych improwizacjach projekt What4? (Karolina i Paweł Cieślak, Bartek Quźniak, Ożóg, od 2004). W roku 1992 powołał do istnienia multimedialny projekt Spear, który wydał 4 płyty CD, uczestniczył w licznych kompilacjach, występował samodzielnie i podczas licznych festiwali (ponad 100 wystąpień). W 2005 roku wraz z Pawłem Cieślakiem założył projekt Ben Zeen.
W 1998 roku założył wytwórnię Ignis Projekt poświęconą różnym odmianom elektronicznego eksperymetu. Ignis opublikował płyty takich wykonawców jak: Francisco Lopez, Ultra Milkmaids, Vance Orchestra, Indra Karmuka, Origami Arktika. Jako kurator organizował liczne koncerty i wystawy - dwie edycje multimedialnej wystawy 'Die Kunst Ist Toth', koncerty Coil, Noise-Maker's Fifes, Column One, Troum, Xavier Charles i wiele innych. Od roku 2005 jest kuratorem programu 'Poza horyzont' (muzyka eksperymentalna, nowe media) w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych Teatr 77 w Łodzi.
Opublikował kilkadziesiąt artykułów poświęconych estetyce i historii filmu awangardowego, sztuki wideo i sztuki interaktywnej.

MONO010

Opis

Wydawca
MonotypeRec (PL)
Artysta
Ben Zeen
Nazwa
Sierść
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.