search

Legionowo

26,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji


opis:

Opis Wydawcy:
Brasil and the Gallowbrothers Band to nowa, druga po One Inch of Shadow, kwatera główna kolektywu - t.e.r., Dominic Savio, Mirt - muzyków znanych z licznych produkcji wydanych pod szyldami różnych wytwórni, m.in. założonej przez siebie Cat Sun.
Muzycy tworzą od połowy lat dziewięćdziesiątych razem i solo. Na żywo uczestniczyli we wspólnych improwizacjach między innymi z amerykańskimi psychofolkowcami z Black Forest/Black Sea i Stworami Wodnymi Jaszczurami. Zespół występował między innymi na Wrocław Industrial Festival i Muzyce w Krajobrazie w Inowłodzu a jeszcze w tym roku wystąpi na festiwalu Audio Art. Ich nagrania znalazły się na kilku składankach na całym świecie obok takich wykonawców jak Legendary Pink Dots, Tony Wakeford, Hybrids, Tor Lundvall, Birchville Cat Motel, My Cat is an Alien, Fursaxa czy Bardo Pond. Muzycy jako Brasil wydali trzy płyty. Pierwsza ­ 'Wander Till Spring' ­ ukazała się nakładem Cat Sun, druga ­ 'The Band Plays On, The Dunes Move On (Caught Me with Your Eyes Closed)' jest dostępna dzięki amerykańskiemu Last Visible Dog, trzecia ­ 'Legionowo' ­ ukazuje się po trzech latach pracy nakładem MonotypeRec

LEGIONOWO

Postindustrialna opera mydlana, której libretto stanowią tęsknoty gospodyń domowych o odległym eldorado z telewizji, ich lęk przed opuszczeniem jednej z tysiąca identycznych betonowych przegródek, monotonne mamrotanie przy piwie ich małżonków, pewnych mimo narzekań, że tak jak jest, jest dobrze, a przynajmniej bezpiecznie. Album, który obok tego ciepłego i wilgotnego leniwie bijącego serca, opiewa powłokę organizmu chropowatą, szarą i obskurną. Sypialnia Warszawy. Tak! Wszystko przespać, było by cudownie, spać, nic nie robić, nie zwracać uwagi. Niczyjej uwagi, kochanka, szefa, terrorysty, sąsiada. Legionowo to nie tani moralitet to kolaż którego elementy zbieraliśmy przez trzy ostatnie lata, konstrukcja zbudowana z przypadkowo kompletowanych elementów, nagrań terenowych, ich interpretacji, strzępków tekstu, improwizacji, taniej melancholii i brudu prosto ze śmietnika, wszechogarniających substytutów. Zespół w nagraniu płyty wspierał Romuald Nawrocki (gitara, akordeon).

MONO004

Opis

Wydawca
MonotypeRec (PL)
Artysta
Brasil and The Gallowbrothers Band
Nazwa
Legionowo
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.