search

Untrue

65,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Współczesna Elektronika / Avant-Garde
premiera polska:
2010-04-18
opakowanie: digipackowe etui
opis:

nowamuzyka.pl
Nie byłem przygotowany na to, co nadeszło. Nieopierzonym słuchaczem będąc, tkwiłem sobie w świecie ułożonym przez redaktorów jednej z rozgłośni radiowych. Aż tu nagle takie coś. No bo przecież człowiek jakby z letargu się budził, a jako pobudkę mu trans się podsuwa. Bo, że Burial nagrał płytę taneczną (czy jeszcze używa się tego pojęcia?) było dla mnie rzeczą oczywistą.

Choć aura bijąca z „Untrue” wskazywałaby raczej na cmentarz jako miejsce, gdzie ów taniec miałby się odbyć. Jestem też sobie w stanie wyobrazić, że ta muzyka mogłaby by się wydobywać z toni wodnej. Dźwięk zarejestrowany na płycie ma charakter wyraźnie nierzeczywisty. No i te głosy niemożliwie przetworzone i porozciągane. Do tego jakieś odgłosy demontujące poczucie intymności na rzecz wzmocnienia emocjonalności. Jeśli powyższe brzmi jak jakiś bełkot to znaczy, że płyta przez ostatnie dziesięć lat się nie postarzała i ciągle miesza w głowie.
autor: Jarosław Szczęsny


nowamuzyka.pl
Po dekadzie od premiery można już z dużą dozą pewności stwierdzić, że ten album był, jest i już pozostanie jedną z najważniejszych pozycji w historii muzyki elektronicznej. W moim odczuciu mimo upływu ponad trzech i pół tysiąca dni od jego ukazania materiał nic, a nic nie sczerstwiał i pomimo, że wiemy już kto jest jego twórcą poziom tajemniczej magiczności towarzyszący słuchanym dźwiękom jest w dalszym ciągu tak samo wysoki jak w dniu pierwszego odsłuchu.

Potwierdzeniem wyjątkowości „Untrue” jest fakt, iż po setkach jego przesłuchań nie jestem w stanie przyporządkować poszczególnych utworów do ich tytułów (z wyjątkiem „Archangel”). Oczywiście historie pokroju tej o budowaniu bitów z nagrań otwieranej zapalniczki Zippo tylko dodają kolejne rozdziały do legendy tego klasyka
autor: Bartek Woynicz

utwory:
1. Untitled 0:50
2. Archangel 4:02
3. Near Dark 3:58
4. Ghost Hardware 4:57
5. Endorphin 3:01
6. Etched Headplate 6:03
7. In McDonalds 2:11
8. Untrue 6:20
9. Shell Of Light 4:44
10. Dog Shelter 3:03
11. Homeless 5:24
12. UK 1:44
13. Raver 4:59
4548652

Opis

Wydawca
Hyperdup
Kompozytor
Georg Friedrich Handel [1685-1759]
Artysta
Burial
Nazwa
Untrue
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.