search

Substantial

57,90 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Nie strzelać, jestem pianistą!

Sceneria: w górach Walii, położone na uboczu, bardzo surowe, szczególne miejsce, dobre miejsce, by nagrać piękną płytę.
Osoby: Volker Bertelmann w studiu swego przyjaciela Adama Fuesta, poza nimi jeszcze fortepian i laptop.
Cel: nagrać płytę z muzyką fortepianową.
Nazwa: Hauschka

Muzyka fortepianowa to bardzo osobista muzyka, dlatego solowe płyty fortepianowe zajmują szczególne miejsce w działalności muzyka, ale aż tak wysoko swego debiutu Volker Bertelmann nie chciał od razu ustawić, dlatego skrył się pod pseudonimem. Fortepian towarzyszy mu od dawna, już tytuł płyty wskazuje jednak, ze nie chodzi tu o jakies wirtuozerskie popisy, ale o istotę. Istotę czego?

"Substantial" jest nagraniem, które odwołuje się do życia z czarnymi i białymi klawiszami, jest chwilą i historią, uczuciem i myślą zarazem, bez nadętej przeintelektualizowanej koncepcji. Czymś, co łączy te wszystkie utwory jest improwizacja. Każdy utwór bazuje na krótkiej sekwencji wyjściowej, której temat jest poszerzany, modulowany i rozwijany, właściwie bez narzuconego celu, formy czy długości. Powstała w ten sposób muzyka o najróżniejszej, no właśnie, substancji: 11 nastrojowych utworów, w których nakładają się różne techniki gry i powstają rytmiczne obrazy o narracyjnej głębi, w niektórych pojawiają się inne instrumenty jak kontrabas czy wibrafon. Hauschka odwołuje się do muzyki elektronicznej i eksperymentalnej, bez naruszania bezpośredniości i lekkości improwizacji.

Po nagraniu materiału nastąpił proces przetwarzania i uzupełniania, nakładano nawet do zcterech ścieżek fortepianu na siebie, elektroniczne dźwięki z laptopa oraz w 3 utworach gitarę basową nagraną przez Stefana Schneidera (Mapstation, To Rococo Rot, Music A.M.). W ciągu ostatnich 15 lat Bertelmann brał udział w wielu rozmaitych projektach muzycznych, min. God's Favorite Dog, Nonex, Tonetraeger, Music A.M. Hauschka to koejna jego twarz, ale nie zmiana kierunku. Będą jeszcze kolejne płyty popowe, jak niedawno wydana przez Quartermass płyta formacji Music A.M., gdzie obok Bertelmanna graj.ą także Stefan Schneider i Luke Sutherland (Ex-Long Fin Killie). Powstaną kolejne płyty elektroniczne, jak klubowe Tonetraeger (projekt z Torstenem Maussem), ale będą też kolejne fortepianowe płyty Hauschki... W końcu życie pianisty jest dłuższe niz długość płyty...
KALKCD25

Opis

Wydawca
Karaoke Kalk (DE)
Artysta
Hauschka
Nazwa
Substantial
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.