search

Lecon No. 1

57,90 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Współczesna Elektronika
premiera polska:
2005-05-16
kontynent: Europa
kraj: Francja
opakowanie: digipackowe etui
opis:

Opis wydawcy:
Tak naprawdę Le Professeur Inlassable (Niestrudzony Profesor), nie był całe życie Niestrudzonym Profesorem. Dawno temu był po prostu małym Jean'em Dindinaud, dzieckiem, które spędza większość czasu jedząc swoje paznokcie i naśladując Micka Jaggera przed lustrem. Przemiana Profesora nie nastąpiła także dzięki siostrze profesora, która z uwielbieniem słuchała wczesne Genesis i tym podobne rzeczy. Natomiast sama przemiana nastąpiła wskutek szoku, gdy mały Jean znalazł się w tyglu jakim była rodząca się wówczas scena punk rocka i no wave. Wskutek czego sam zaczął bębnić w jednym z wielu punk rockowych zespołów.
Tak mówi Jean: 'To był czas dzikiego punka, antymaterii do progresywnego rocka... To były Magazine, Devo, Stranglers, Talkin Heads. Czysta ekspresja. I wtedy nasz producent, Paul Benz, który pracował dla Island, zabrał nas do Paryża... i wszedłem w świat reklamy. Praca w biurze produkcyjnym, postawiła mnie w pozycji słuchacza. W sytuacji w której czuję się najbardziej komfortowo. W sytuacji która skłania do stania się lepszym 'aktorem' w świecie muzyki. W mojej pracy z reklamą, nauczyłem się słuchać głosów, nagrywać i rozumieć ich rytm. Później przesunąłem się do nagrywania i projektowania dźwięków, efektów i mieszania struktur, które wkrótce stały się solidną bazą moich nagrań.'
Gdzieś pomiędzy filozofią Zen, szalonymi przedstawieniami i pchlim targiem, Profesor tworzy swój własny wszechświat, harmonizuje przeciwieństwa, łączy dźwięki i układa z rytmów słów swój własny język. Tworzy coś w rodzaju nowej historii, którą filtruje z powtórzeniami Steve'a Reich'a, niezdecydowaniem Tricky'ego i dzikiego cyrku Toma Waitsa. 'Od zawsze kochałem powtórzenia w muzyce. Radość powtarzania to transcendentalny aspekt, który wzmacnia doznania i emocje. Lubię powtórzenia, sposób zmieniania mowy, wiersza lub piosenki ze swojego pierwotnego znaczenia.'
W biurze Profesora, podczas nagrywania płyty zatrzymało się wielu eksperymentalistów jak np. najsłynniejszy francuski gitarzysta Nicolas Repac czy Kim Fahey, oraz wiele innych muzyków i wokalistów (których na płycie udziela się, aż trzynastu).
Le Professeur Inlassable daje nam dziś coś czego nie dokonał jeszcze nikt. Muzycznie Le Professeur Inlassable mógłby być synem Andy Warhola i DJ Shadow czy Amona Tobina. Więc oto są na nowo otwarte drzwi do prawdziwego French Touch! Spróbuj je otworzyć. To smakuje.

wydano: 2005
nagrano: 2004
more info: www.icidailleurs.com
10109

Opis

Wydawca
ici d'ailleurs
Artysta
Le Professeur Inlassable
Nazwa
Lecon No. 1
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.