Maksymiuk [2CD]

47,59 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji


premiera polska:
2016-01-29
opakowanie: plastikowe etui
opis:

Opis wydawcy:
Pojawienie się w naszym pejzażu muzycznym niespotykanej miary talentu Jerzego Maksymiuka, a dzięki niemu artystycznego ewenementu, któremu na imię Polska Orkiestra Kameralna, było dla nas wszystkich czymś w rodzaju trzęsienia ziemi – pisze w omówieniu do płyty Adam Rozlach.

Najnowszy album MAKSYMIUK / Sinfonia Varsovia to kwintesencja stylu i repertuaru charyzmatycznego Maestro i jego ukochanej orkiestry, której międzynarodową renomę współtworzył i z którą jest silnie związany do dziś.

Dwupłytowy album prezentuje zarówno nagrania archiwalne poddane starannemu remasteringowi, jak i nowe interpretacje zarejestrowane w 2015 roku. Doboru utworów dokonał sam Maestro Maksymiuk. Na płytach znalazły się dzieła Mozarta, Bacha, Rossiniego, a także Debussy’ego, Bartóka czy Strawińskiego. Ważną część repertuaru Jerzego Maksymiuka od zawsze stanowiły utwory polskich kompozytorów, nie mogło ich zabraknąć także i w tej jubileuszowej kolekcji. Obok dzieł Grażyny Bacewicz, Tadeusza Bairda i Adama Jarzębskiego znalazła się także kompozycja samego Maestro (Vers per archi).

Album to sentymentalna podróż do czasów gdy Kameraliści Jerzego Maksymiuka zasypywali publiczność swych pierwszych koncertów fajerwerkami techniki i artyzmu niespotykanymi wcześniej w polskim wykonawstwie muzycznym, a także dokument obecnej współpracy słynnego dyrygenta z ukochaną orkiestrą. Płyta jest także cennym kompendium, które przekrojowo wyznacza najważniejsze punkty w dziejach jednej z najbardziej niezwykłych przyjaźni arystycznych na polskiej scenie muzycznej.

Janusz Marynowski, dyrektor Orkiestry Sinfonia Varsovia: Propozycja wydania tego albumu wydała nam się najpiękniejszym możliwym prezentem dla naszego Przyjaciela – Jerzego Maksymiuka, który w 2016 roku obchodzić będzie swoje 80 urodziny. W ten

sposób orkiestra chciała podziękować mu za kilkadziesiąt lat muzycznej współpracy. Jednocześnie nowy album jest zapowiedzią naszych przyszłych wspólnych projektów, w tym jubileuszowego koncertu poświęconego Maestro, który odbędzie się w Filharmonii Narodowej 9 kwietnia 2016 roku.

muzycy:
Sinfonia Varsovia (CD1)
Polish Chamber Orchestra (CD2)
Jerzy Maksymiuk: conductor

utwory:
CD1:
Claude Debussy: Popołudnie Fauna
Sergei Prokofiev: I Symfonia D-dur op.25 "Klasyczna"
Tadeusz Baird: Elegeia
Igor Stravinsky: II Suita z baletu "Ognisty Ptak"
Jerzy Maksymiuk: Vers per archi

CD2:
Adam Jarzębski: Tamburetta
Grażyna Bacewicz: Koncert na orkiestrę smyczkową
Johann Sebastian Bach: Koncert Brandenburski nr 3 BWV 1048
Gioacchino Rosiini: Sonata na smyczki nr 3 C-dur
Wolfgang Amadeusz Mozart: Divertimento D-dur KV 136
Béla Bartók: Divertimento na orkiestrę smyczkową Sz. 113

wydano: 2016-01-29
2564603935

Opis

Wydawca
Warner Classics
Kompozytor
Antologia
Artysta
Sinfonia Varsovia / Polish Chamber Orchestra / Jerzy Maksymiuk
Nazwa
Maksymiuk [2CD]
Zawiera
2CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.