Marcin Mielczewski

43,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji


opis:

Opis wydawcy:
Nowe wydawnictwo płytowe w ramach cyklu prezentującego twórczość mistrzów polskiego baroku pod dyrekcją Andrzeja Kosendiaka.

Na krążku przygotowanym przez Narodowe Forum Muzyki oraz CD Accord znalazły się utwory koncertujące (w tym wielkoobsadowe) najpopularniejszego polskiego kompozytora XVII wieku – Marcina Mielczewskiego. Nagrania dokonano w doskonałej akustycznie Sali Głównej KGHM Narodowego Forum Muzyki. Wykonawcy: Andrzej Kosendiak – dyrygent, soliści, Wrocław Baroque Ensemble. Reżyseria nagrań, montaż, mastering: Andrzej Sasin, Aleksandra Nagórko (CD Accord).

Płyta jest częścią projektu wydawnictw realizowanych w ramach programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.


"W ostatnim czasie przeżywam ponowną fascynację twórczością polskich kompozytorów XVII i XVIII wieku, z którymi zetknąłem się po raz pierwszy na początku mojej artystycznej drogi. (...)

W trakcie przygotowań nagrania odczuwałem swego rodzaju napięcie pomiędzy stanem wiedzy o dziełach tu prezentowanych a wrażliwością wykonawcy żyjącego w drugiej dekadzie XXI wieku. Pomysł wykonania nieszporów (Vesperae dominicales) Mielczewskiego w taki sposób, w jaki jego kompozycje były wykonywane w drugiej połowie XVII wieku w większych i bogatszych ośrodkach, jak Gdańsk czy Wrocław, wydał mi się bardzo pociągający. (...)

W utworach dwuchórowych bardzo zależało mi na przestrzennym układzie zespołów (zostały ustawione naprzeciw siebie) i by znalazło to swoje odbicie w brzmieniu na płycie. Przestrzeń bowiem odgrywa niezwykle istotną rolę w dziełach, które Mielczewski napisał w duchu weneckiej tradycji polichóralnej. (...)

Akustyka NFM umożliwiła fantastyczną realizację zamysłu przestrzennego kompozytora. (…)

Do nagrania zaprosiłem grono artystów, z którymi regularnie współpracuję. Łączy nas fascynacja polską muzyką dawną i wspólne rozumienie tego repertuaru, co pomaga wzajemnie inspirować się podczas przygotowywania i wykonywania dzieł muzycznych."
Andrzej Kosendiak
ACD2272

Opis

Wydawca
CD Accord (PL)
Kompozytor
Marcin Mielczewski (1600-1651)
Artysta
Wrocław Baroque Ensemble / Andrzej Kosendiak
Nazwa
Marcin Mielczewski
Instrument
vocals
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.