Boże Narodzenie - Kolędy

28,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji


opis:

Info wydawcy:
Płyta jest autorskim wyborem utworów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia.
Prezentuje kolędy polskie i europejskie oraz utwory z repertuaru klasycznego związane z tym okresem: Ale Maria - Bacha / Gounoda, Alleluja - Haendla, fragment Kantaty na Boże Narodzenie - J. S. Bacha, czy Kołysankę - Brahmsa.

Nastrój płyty kształtują 'anielskie' głosy chłopięce. Wkradają się do niej również ciekawe brzmienia współczesne oraz inspiracje folklorem (Pasły się owiecki). Kunszt wokalny prezentują młodzi soliści.

Płyta ukazała się pod patronatem Ambasadora RP w Niemczech i Prezydenta Poznania. Dodatkowy patronat objęło stowarzyszenie Opportunity Poland, promujące Polskę zagranicą.

Premiera CD ma miejsce 6. grudnia, w dniu św. Mikołaja. Utwór mu poświecony otwiera CD.
Chór będzie promował ją podczas występów w Polsce, m.in. w Filharmonii Narodowej w Warszawie (15.12.), Kościele oo. Dominikanów w Poznaniu (17.12.) oraz w Niemczech. Finał tournee adwentowego stanowi koncert w słynnym Lipskim Gewandhaus (20.12.).

45-osobowy Poznański Chór Chłopięcy jest prowadzony przez wybitnego dyrygenta i kompozytora Jacka Sykulskiego, znanego m.in. jako autora słynnej pieśni 'Abba Ojcze'. Na płycie towarzyszy im Jakub Pankowiak na organach.

Nagrania dokonano w Auli UAM w Poznaniu, w dniach 29-30 października 2005. CD zawiera 24 utwory o łącznym czasie 65:49 minut.
9073500

Opis

Wydawca
Ponte Art Production (PL)
Kompozytor
Antologia
Artysta
Poznański Chór Chłopięcy pod dyrekcjš Jacka Sykulskiego
Nazwa
Boże Narodzenie - Kolędy
Instrument
vocals
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.