search

Johann Sebastian Bach: Partitas 1, 5, 6 [Jewel Case Version]

63,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji


opis:

multikulti.com:
Murray Perahia po wygraniu w 1972 r. prestiżowego Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Leeds otrzymał zaproszenia na liczne koncerty po Europie. Od tego tez czasu nieprzerwanie zaskakuje, zachwyca melomanów na całym świecie.

Wykonywał m.in. koncerty fortepianowe Mozarta z orkiestrami z Minnesoty, z Filadelfii oraz Bayerischer Rundfunk Orchester. W sezonie 2000-2001 Perahia zagrał pełny cykl Wariacji Goldbergowskich J. S. Bacha w Seattle, Nowym Jorku, Ludwigshafen, Frankfurcie, Turynie i Londynie. Koncertował także jako pianista i dyrygent m.in. z Chamber Orchestra of Europe, z Camerata Academica Salzburg, Philadelphia Orchestra, Toronto Symphony Orchestra. Dużym wyróżnieniem i docenieniem jego umiejętności dyrygenckich było powierzenie mu stanowiska głównego dyrygenta słynnej orkiestry Academy of St. Martin in the Fields. Z orkiestrą tą Perahia nagrał już wysoko oceniane 3 koncerty fortepianowe J.S.Bacha.

Albumy Perahii kilkakrotnie otrzymywały nagrody Grammy Awards: Sonata na dwa fortepiany i instrumenty perkusyjne Bartóka z Georgem Soltim (1989), Kwartet fortepianowy g-moll Brahmsa z Kwartetem Amadeus (1989), Ballady Chopina (1995), Suity Bacha (1998).

Wariacje Goldbergowskie (2000) były nominowane w dwóch kategoriach do Grammy (najlepszy album klasyczny i najlepsze wykonanie instrumentalne). Nagranie to otrzymało prestiżową nagrodę krytyki Gramophone Awards 2001 w kategorii muzyki instrumentalnej.

Partity J.S.Bacha [1,5 i 6] w jego interpretacji nasycone śpiewnością i lirycznością zachwycają pozwalają zanurzyć się w ich formalnej doskonałości.
88697565602

Opis

Wydawca
Sony
Kompozytor
Johann Sebastian Bach [1685-1750]
Artysta
Murray Perahia
Nazwa
Johann Sebastian Bach
Instrument
piano
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.