search

Piotr Tchaikovsky: Piano Concertos Nos 1, 2 & 3, Concert Fantasia [2CD]

59,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Klasyczna Muzyka Symfoniczna
premiera polska:
2010-09-02
opakowanie: plastikowe etui
opis:

[Leonskaja] gets vivid orchestral support from Masur. — BBC Music Magazine, February 2011, 4 out of 5

Urodzona w Tbilisi w 1945 roku Elisabeth Leonskaja Studiowała w Konserwatorium Muzycznym w Moskwie pod kierunkiem Jakoba Milsteina. Zdobyła najwyższe nagrody na kilku prestiżowych międzynarodowych konkursach muzycznych, w tym na Konkursie Królowej Elżbiety w Belgii. Ogromne znaczenie dla rozwoju muzycznego pianistki miała współpraca ze Światosławem Richterem, z którym występowała w duecie.
Światowy rozgłos przyniósł jej debiut na Festiwalu w Salzburgu (1979). Od tej pory występuje z recitalami na największych międzynarodowych festiwalach muzycznych i w najważniejszych salach koncertowych. Współpracowała z najwybitniejszymi dyrygentami, takimi jak Kurt Masur, sir Colin Davis, Christoph Eschenbach, Kurt Sanderling, Mariss Jansons, Yuri Temirkanov, oraz wieloma znakomitymi orkiestrami, w tym New York Philharmonic, London Philharmonic Orchestra, Berliner Philharmoniker, orkiestrą Gewandhausu w Lipsku, Camerata Salzburg, Orchestre de Paris, Orchestre National de France. Występowała z recitalami w Paryżu, Madrycie, Barcelonie, Londynie, Edynburgu, Monachium, Zurychu i Wiedniu.
Jako kameralistka współpracuje m.in. z kwartetami Artemis, Belcea, Borodin i Emerson. Dokonała wielu nagrań płytowych dla wytwórni Teldec. Otrzymała prestiżowe nagrody fonograficzne, w tym Diapason d’Or i Caecilia Prize. Nagrała oba koncerty fortepianowe Chopina (Czeska Orkiestra Filharmoniczna, dyr. Vladimir Ashkenazy) oraz II i III Koncert fortepianowy Czajkowskiego (Orkiestra Filharmonii Nowojorskiej, dyr. Kurt Masur). Artystka otrzymała nagrodę Midem Classical Award 2007 za nagranie I i II Koncertu fortepianowego Mendelssohna (Camerata Salzburg, dyr. Ilan Volkov), a płyta Paris (eaSonus) z utworami Ravela, Debussy’ego i Enescu została wyróżniona International Classical Music Award (2014). W ostatnim czasie ukazał się 6-płytowy album artystki z kompozycjami Schuberta (Warner Classics) oraz płyta Saudade z utworami Czajkowskiego, Rachmaninowa i Szostakowicza (eaSonus). W 2006 r. pianistka została uhonorowana najwyższym austriackim odznaczeniem za zasługi dla rozwoju życia kulturalnego kraju.

muzycy:
Elisabeth Leonskaja: piano

New York Philharmonic
Kurt Masur: conductor

utwory:
CD1:
1-3. Tchaikovsky: Piano Concerto No. 1 in B flat minor, Op. 23
4-5. Tchaikovsky: Concert Fantasy, Op. 56

CD2:
1-3. Tchaikovsky: Piano Concerto No. 2 in G major, Op. 44
4. Tchaikovsky: Piano Concerto No. 3 in E flat major, Op. 75

wydano: 2010-09-02 (1997)
more info: www.erato.com
464680395

Opis

Wydawca
apex
Kompozytor
Piotr Tchaikovsky [1840-1893]
Artysta
Elisabeth Leonskaja / New York Philharmonic / Kurt Masur
Instrument
piano
Zawiera
2CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.