• Nowy
search

Carl Philipp Emanuel Bach: Complete String Symphonies - Beyond The Limits

45,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Klasyczna Muzyka Barokowa
premiera polska:
2021-03-26
kontynent: Europa
kraj: Francja
opakowanie: digipackowe etui
opis:

multikulti.com * * * * 1/2

Amandine Beyer gra Carla Philippa Emanuela Bacha.

Obok Wilhelma Friedemanna Bacha najbardziej utytułowany z synów Jana Sebastiana i Marii Barbary - Carl Philipp Emanuel Bach (1714-1788), autor traktatu "O prawdziwej sztuce gry na instrumentach klawiszowych", to postać warta zapoznania. Był wybitnym wirtuozem instrumentów klawiszowych, pozostawił po sobie liczne sonaty, fantazje i ronda o wyjątkowych zaletach muzycznych.
Francuska skrzypaczka Amandine Beyer z zespołem Gli incogniti sięgają do symfonii Carla Philippa Emanuela, które współcześnie wykonywane są rzadziej. W symfoniach kompozytor wykazuje się mistrzowską i nowoczesną instrumentacją, podobnie jak w innych swych dziełach porzuca kontrapunkt, wykorzystuje liczne efekty dynamiczne i wyrazowe, komponuje piękne tematy — nie są to, rzecz oczywista, utwory barokowe, ale też nie należą do epoki klasycznej.
Hamburskie symfonie, bo one znalazły się w programie płyty, wydanej właśnie przez Harmonia Mundi, pochodzą z ostatniego okresu życia kompozytora, kiedy to w 1768 roku objął po swym ojcu chrzestnym, Georgu Philippie Telemannie, stanowisko kantora w Hamburgu, co obejmowało obowiązki dyrektora muzyki w pięciu kościołach oraz naukę w gimnazjum.
Wpływ Carla Philippa Emanuela na muzykę niemiecką był olbrzymi, szczególnie na kompozytorów wczesnoklasycznych. Joseph Haydn zetknął się z pierwszymi sześcioma sonatami na instrument klawiszowy C.P.E. Bacha już, jako dwudziestolatek, około 1752 roku. Wywarły one na nim niezwykłe wrażenie, co później podkreślał w rozmowach z Albertem Christophem Diesem. Wysoko jego sztukę cenili: Wolfgang Amadeus Mozart, Ludwig van Beethoven, Johannes Brahms.

Amandine Beyer i Gli Incogniti - zespół założony w 2006 r. przez Amandine Beyer - jedną z najwybitniejszych skrzypaczek, specjalizującą się w wykonywaniu muzyki barokowej. Na repertuar grupy składają się odkrywane na nowo "standardy", jak i utwory mało znane. Ich interpretacja Pór Roku i kilku niepublikowanych dotąd koncertów skrzypcowych zostały uznane przez znawców tematu za "odnowienie" dyskografii Vivaldiego. Artyści wystąpili w wielu prestiżowych salach i na licznych festiwalach muzyki dawnej.
autor: Henryk Majda
Copyright © 1996-2021 Multikulti Project. All rights reserved

Editor's info:
With these six symphonies dedicated to Baron van Swieten, Carl Philipp Emanuel Bach demonstrated his talent for instrumental and expressive genius.
Entirely devoid of sentimentality and gratuitous extravagance, they open the doors to both Viennese Classicism and its immediate successor: Romanticism.
It was only natural that, after tackling Haydn and the Esterházy princes, Amandine Beyer and Gli Incogniti should investigate this repertoire in which, once again, aristocratic patronage lies at the heart of musical creation.

muzycy:
Gli Incogniti
Amandine Beyer: violon, direction

utwory:
C P E Bach: Sinfonia in G major, Wq. 182 / 1 (H657) 10:13
C P E Bach: Sinfonia in E major, Wq. 182 / 6 (H662) 8:34
C P E Bach: Hamburg Symphony in B minor, Wq. 182 / 5 (H661) 9:55
C P E Bach: Sinfonia in A major, Wq. 182 / 4 (H660) 11:28
C P E Bach: Sinfonia in C major, Wq. 182 / 3 (H659) 10:01
C P E Bach: Sinfonia, Wq 177 10:19
C P E Bach: Sinfonia in B flat major, Wq. 182 / 2 (H658) 10:32

wydano: 2021-03
more info: www.harmoniamundi.com
more info2: www.gliincogniti.com
HMM905321

Opis

Wydawca
Harmonia Mundi
Kompozytor
Carl Philipp Emanuel Bach [1714-1788]
Artysta
Gli Incogniti / Amandine Beyer
Instrument
violin
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.