search

Pianohooligan: Experiment - Penderecki

39,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Kameralistyka / Avant-Garde / Alternatywa
premiera polska:
2012-11-23
kontynent: Europa
kraj: Polska
opakowanie: digipackowe etui
opis:

Opis wydawcy:
27 listopada ukaże się debiutancka solowa płyta Piotra Orzechowskiego, znanego jako Pianohooligan. Album „Experiment: Penderecki” ukaże się nakładem wydawnictwa Decca Classics / Universal Music Polska. Narodowy Instytut Audiowizualny jest partnerem tego projektu.

Piotr Orzechowski to polski pianista jazzowy i kompozytor, jeden z najbardziej utytułowanych muzyków jazzowych młodego pokolenia. Urodził się w 1990 roku w Krakowie w rodzinie o muzycznych tradycjach. Obecnie jest studentem III roku Akademii Muzycznej w Krakowie. Jest laureatem wielu nagród, z których najważniejsza to I. Nagroda na Montreux Jazz Solo Piano Competition (2011), jednym z najbardziej prestiżowych konkursów jazzowych na świecie, odbywającym się w ramach Montreux Jazz Festival. Piotr Orzechowski jest pierwszym Polakiem, który zwyciężył i stanął na jazzowym podium legendarnego szwajcarskiego festiwalu.

Debiutancki solowy album Pianohooligana „Experiment: Penderecki” to hołd dla twórczości Krzysztofa Pendereckiego. Płyta zawiera aranżacje i utwory inspirowane twórczością Mistrza. Materiał został zarejestrowany w Szwajcarii – była to jedna z nagród jaką Piotr Orzechowski otrzymał triumfując w konkursie Montreux Jazz Solo Piano.


Piotr Orzechowski ma 21 lat. Od triumfu w konkursie w Montreux jego kariera nabrała tempa. W raz z zespołem High Definition zwyciężał w kolejnych prestiżowych rywalizacjach muzycznych - od belgijskiego Jazz Hoeilaart 2011 jak i podczas Krokus Jazz Festiwal w Jeleniej Górze. Z High Definition odbyli również trasę koncertową po Polsce z udziałem legendarnego amerykańskiego trębacza Randy Breckera. Pianohooligan wystąpił także m.in. podczas ubiegłorocznej edycji festiwalu Sacrum Profanum podczas finałowego koncertu Reich 75.
Niedawno na poznańskim festiwalu Nostalgia wykonywał wraz z Marcinem Maseckim kompozycje G.I. Gurdjieffa.

muzycy:
Piotr Orzechowski: piano solo

utwory:
1. Capriccio per oboe
2. Polymorphia
3. Stabat Mater
4. Lacrimosa
5. Larghetto
6. Sinfonietta per archi - Allegro Molto
7. Sinfonietta per arch - Vivace
8 Aria
9. Sonorist Variation I
10. Sonorist Variation II
11. Sonorist Variation III
12. Sonorist Variation IV
13. Sonorist Variation V
14. Aria da capo

wydano: 2012-11-23
more info: www.deccaclassics.com
more info2: www.pianohooligan.com

4810102

Opis

Wydawca
Decca Classics
Kompozytor
Krzysztof Penderecki [b. 1933]
Artysta
Piotr Orzechowski ‘Pianohooligan’
Nazwa
Experiment
Instrument
piano
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.