search

Johann Johannsson: Arrival Original Soundtrack

54,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Muzyka Filmowa / Soundtrack
premiera polska:
2016-09-16
opakowanie: plastikowe etui
opis:

Opis wydawcy:
Arrival – to oryginalna ścieżka dźwiękowa, którą skomponował i wyprodukował Jóhann Jóhannsson do filmu zrealizowanego przez wytwórnię Paramount Pictures. To już trzeci przykład współpracy kompozytora z kanadyjskim reżyserem Denisem Villeneuve. Wyprodukowany w zeszłym roku kryminalny dreszczowiec Sicario przyniósł Jóhannssonowi nominację do Oscara w kategorii Najlepsza Muzyka. Niedawno ogłoszono, że kolejną wspólną produkcją będzie od dawna oczekiwany sequel legendarnego filmu fantastyczno-naukowego Łowca androidów (Blade runner).

Jóhannsson pracował z wieloma śpiewakami i zespołami wokalnymi, porusza się równie swobodnie w świecie klasyki jak i awangardy, łącząc fakturę orkiestrową z cyfrowym tworzeniem dźwięku. Wśród występujących tu wykonawców znajdziemy słynny zespół Theatre of Voices prowadzony przez Paula Hillera i takich artystów jak Robert Aiki Aubrey Lowe i Hildur Gu?nadóttir. Jóhannsson włączył także niektóre ”dźwięki znalezione” z repertuaru legendarnej awangardowej wokalistki Joan La Barbara. Scieżka dźwiękowa została zrealizowana w Pradze, Kopenhadze i w rodzinnym mieście artysty: Reykjaviku.

“Zasadniczo miałem wolną rekę i mogłem sobie pozwolić na eksperymenty muzyczne, co dało w relultacie jedyny w swoim rodzaju świat dźwiękowy” tłumaczy Jóhannsson. “Razem z Denisem stworzyliśmy zespół mogący współpracować ze sobą bardzo blisko“.

wydano: 2016-11-10
more info: www.deutschegrammophon.com
more info2: www.johannjohannsson.com

4796782

Opis

Wydawca
Deutsche Grammophon
Kompozytor
Jóhann Gunnar Jóhannsson
Artysta
Jóhann Jóhannsson
Nazwa
Johann Johannsson
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.