Prayer - Voice And Organ

54,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji


opis:

Opis wydawcy:
“Jeżeli żyjemy na tej planecie, musimy wierzyć w coś co nas przerasta, bez względu na jego naturę. Tak to czuję, kiedy wykonuję tę muzykę” - Magdalena Kožená
Magdalena Kožená na swoim nowym albumie przedstawia głęboko przeżyte interpretacje sakralnej muzyki od baroku do XX wieku.
W nagraniu śpiewaczce towarzyszy wirtuoz organów, Christian Schmitt, a nagranie zawiera sakralne kompozycje na głos i organy z Niemiec, Austrii, Francji, Anglii, a także oczywiście z jej rodzinnych Czech.

Album zawiera utwory J.S.Bacha – kompozytora z którego muzyką Magdalena Kožená była bardzo długo kojarzona, a także reprezentujące sakralny aspekt niemieckiej pieśni kompozycje Hugo Wolfa i Schuberta.

Z kręgu francuskiej muzyki znajdziemy tu kompozycje Bizeta, Ravela i słynnego paryskiego organisty Maurice'a Duruflé.
Agnus Dei Bizeta i Ave Maria Verdiego ukazują mniej znany aspekt twórczości kompozytorów kojarzonych raczej z operą niż z kościołem, podczas gdy wykonanie opracowania utworu Henry Purcella The Blessed Virgin’s Expostulation ukazuje niezwykłą zdolność śpiewaczki wypełniania muzyki dramatycznym przeżyciem.

Jej ciągła fascynacja i oddanie muzyce ojczystych Czech owocuje włączeniem do albumu muzyki zarówno Dvořáka jak i Janáčka.
Kozena operuje jednym z najpiękniejszych głosów jakie słyszy się na estradach świata.
Podczas tego nagrania Christian Schmitt gra na zbudowanych w 2009 roku organach firmy Goll na Katolickim Uniwersytecie Muzycznym w Ratyzbonie.
4792067

Opis

Wydawca
Universal (USA)
Artysta
Magdalena Kozená
Nazwa
Prayer - Voice And Organ
Instrument
vocals
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.