The Songs of the Reeds

54,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji


opis:

Opis wydawcy
Zacznijmy od komercyjnego potencjału Albrechta Mayera, należącego ostatnio do najczęściej grywanych artystów w stacjach radiowych, m.in. brytyjskiej Classic FM czy niemieckiej Klassikradio. Jeśli dwie spośród najważniejszych europejskich stacji radiowych specjalizujących się w nadawaniu muzyki poważnej sięgają po nagrania tego oboisty, to coś w tym musi być.
Song of the Reeds prezentuje materiał na pewno nie niszowy. To muzyka romantyczna mogąca spokojnie konkurować z największymi, mainstreamowymi nagraniami.
Zarejestrowany repertuar obejmuje Trzy romanse Roberta Schumanna oraz kompozycje jego współczesnych, Johannesa Brahmsa i Ferenca Liszta. Uzupełniają je Trio na obój, róg i fortepian Heinricha Herzogenberga oraz zbiór pięciu fantazji pt. Schilflieder (w angielskim tłumaczeniu Song of the Reeds) na obój, altówkę i fortepian Augusta Klughardta.
Mayerowi towarzyszy altowiolistka Tabea Zimmermann, waltornistka Marie-Luise Neunecker i Markus Becker przy fortepianie, uznawany za "wirtuoza, malarza nastrojów, cechującego się wielkim, muzycznym wyczuciem" ("Frankfurter allgemeine Zeitung").
Tytuł albumu pochodzi od nazwy cyklu Klughardta i odwołuje się zarówno do idei romantyczności w muzyce, jak i niezwykłej śpiewności Mayerowskiej gry, która sprawia, że obój brzmi jak ludzki głos.
4783564

Opis

Wydawca
Decca Classics
Kompozytor
Antologia
Artysta
Albrecht Mayer
Nazwa
The Songs of the Reeds
Instrument
oboe
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.