search

An Englishman in New York - Impressions on Dowlands Lute Music

58,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji


opis:

multikulti.com:
Na lutniach grali średniowieczni minsterele, były też bardzo popularne w muzyce renesansowej i wczesnego baroku. Angielski kompozytor schyłku renesansu John Dowland to obok Luisa Milána najsłynniejszy kompozytor piszący głównie na ten instrument, był królewskim lutnistą na dworze Christiana IV w Danii, a później króla Jakuba I, komponował utwory o charakterze tanecznym na lutnię i zespoły instrumentalne oraz pieśni z akompaniamentem lutniowym, przeznaczone do muzykowania domowego.

Płyta "An Englishman in New York - Impressions on Dowlands Lute Music" została nagrana w Nowym Jorku, w Vinegar Hill Sound.

Pieśni Dowlanda jak też jego kompozycje lutniowe, pełne sentymentalnej tęsknoty, zadumy, ale też nadziei i optymizmu, jakie niesie z sobą miłość zrobiły w ostatnich latach wielką karierę na całym świecie, w ciągu ostatnich kilkunastu lat wykonywało i zarejestrowało na płytach wielu znanych i mniej znanych artystów. Wystarczy wspomnieć płytę Stinga "Songs From The Labyrinth", nagraną z Edinem Karamazovem. Tym razem dwoje lutnistów i mandolinistów potraktowało jego kompozycje z dośc dużą swobodą, stą podtytuł "Impressions on Dowlands Lute Music". Amerykanin Joe Brent i Izraelczyk Alon Sariel z jednej strony próbują zrekonstruować atmosferę elżbietańskiej Anglii wraz z jej melancholią, z drugiej strony wprowadzają pewien element improwizacji, wariacji co daje bardzo inspirujący, ożywczy efekt.

Editor's info:
Mandolinists Joe Brent and Alon Sariel present Dowland’s famous lute pieces in their own versions for two mandolins. “I prefer to think of this recording as a collaboration not merely between Alon and myself, but between the two performers and the luthier who created these beautiful and unique instruments”, says Brent with regard to the mandolins by Brian Dean that he used for this recording.
OR0007

Opis

Wydawca
Orlando Records
Kompozytor
John Dowland [1563-1626]
Artysta
Joe Brent & Alon Sariel
Nazwa
An Englishman in New York - Impressions on Dowlands Lute Music
Instrument
lutnia
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.