search

The Liberation of the Gothic - Florid polyphony by Thomas Ashwell and John Browne

69,99 zł
Brutto

multikulti.com - ocena * * * * *:
Bjorn Schmelzer, twórca belgijskiego zespołu Graindelavoix, prezentuje autorską wizję wykonawczą angielskiej muzyki wokalnej przełomu XV i XVI wieku. Przed lekturą płyty warto zapoznać się z filmem Paula Binskiego, profesora uniwersytetu Cambridge (katedra Historii Sztuki Średniowiecznej), który na przykładzie wyjątkowej architektury i sztuki Ely Cathedral's Lady Chapel pokazuje, w jak znaczący sposób czasy reformacji wpłynęły na spuściznę kulturalną, jak zmieniły jej pierwotny wygląd. Schmelzer widzi paralelę w procesach zachodzących wówczas w muzyce, jak standardy wykonawcze zmieniały wymowę, strukturę, istotę dzieł muzycznych, które nigdy już nie uzyskały takiego blasku, jak w czasach, gdy były komponowane...

Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Muzyka Dawna
premiera polska:
2018-09-03
kontynent: Europa
kraj: Belgia
opakowanie: digipackowe etui
opis:

multikulti.com - ocena * * * * *:
Bjorn Schmelzer, twórca belgijskiego zespołu Graindelavoix, prezentuje autorską wizję wykonawczą angielskiej muzyki wokalnej przełomu XV i XVI wieku. Przed lekturą płyty warto zapoznać się z filmem Paula Binskiego, profesora uniwersytetu Cambridge (katedra Historii Sztuki Średniowiecznej), który na przykładzie wyjątkowej architektury i sztuki Ely Cathedral's Lady Chapel pokazuje, w jak znaczący sposób czasy reformacji wpłynęły na spuściznę kulturalną, jak zmieniły jej pierwotny wygląd. Schmelzer widzi paralelę w procesach zachodzących wówczas w muzyce, jak standardy wykonawcze zmieniały wymowę, strukturę, istotę dzieł muzycznych, które nigdy już nie uzyskały takiego blasku, jak w czasach, gdy były komponowane.

Na płycie usłyszymy dzieła dwóch mało znanych renesansowych kompozytorów, Johna Browne'a (1480-1525) i Thomasa Ashwella (1478-1513). Ich kwiecista polifonia, pełna żywotnej energii, w wykonaniu Graindelavoix brzmi wręcz mistycznie.

Po raz kolejny otrzymujemy dzieło wizjonerskie, a sam Bjorn Schmelzer – wybitny śpiewak, badacz dawnych tradycji wykonawczych, antropolog i muzykolog, artysta niezwykle wszechstronny, urasta do miana wielkiego maga, który programuje koncepcję nowego podejścia do odczytywania muzyki dawnej.
Copyright © 1996-2018 Multikulti Project. All rights reserved

muzycy:
Anne-Kathryn Olsen (soprano)
Carine Tinney (soprano)
Razek-François Bitar (alto)
Tomás Maxé (alto)
Albert Riera (tenor)
Andrés Miravete (tenor)
Marius Peterson (tenor)
Arnout Malfliet (bass)

utwory:
1. John Browne: Salve regina
2. Thomas Ashwell: Missa Ave Maria - Gloria
3. Thomas Ashwell: Missa Ave Maria - Credo
4. Thomas Ashwell: Missa Ave Maria - Sanctus
5. Thomas Ashwell: Missa Ave Maria - Agnus Dei
6. John Browne: Stabat mater

wydano: 2018-09
nagrano: October 2017 (Belgium)

GCDP32115

Opis

Wydawca
Glossa (SP)
Kompozytor
John Browne (fl.c.1480-1505), Thomas Ashwell (c.1478-c.1527)
Artysta
Graindelavoix / Bjorn Schmelzer
Nazwa
The Liberation of the Gothic - Florid polyphony by Thomas Ashwell and John Browne
Instrument
vocals
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.