search

Cappella dell'Ospedale della Pietà / Stefan Plewniak: Antonio Vivaldi: L'Eleganza capricciosa

63,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Klasyczna Muzyka Barokowa
premiera polska:
2019-11-12
kontynent: Europa
opakowanie: Digipackowe etui
opis:

Opis wydawcy:
Stefan Plewniak, jako skrzypek i dyrygent zdobył w Europie reputację, jako „Paganini barokowych skrzypiec”, „mistrz emocjonalnej chemii”, „huragan na scenie”.

W jednym z wywiadów powiedział "Dla skrzypka odkrywanie muzyki Vivaldiego jest jak granie rock and roll’a. Różnorodność motywów w ramach jednej formy jest ogromna. Vivaldi jest przesycony namiętnością, która popycha grającego do sięgnięcia granic możliwości.

Dla mnie ta muzyka wyraża radość, ekscytację, jest przesycona życiem, pasją oraz wszystkimi uczuciami i impresjami, które są związane z Wenecją, włączając w to zapach, światło, barwy nieba i budynków, zgiełk tłumu, wyjątkową energię bijącą od tamtejszych ludzi.

Muzyka Vivaldiego jest silnie związana z karnawałem. Nawet jeśli to opera była dominującym gatunkiem w tym szczególnym okresie i to na niej koncentrował się ówczesny biznes muzyczny, czuję, że muzyka instrumentalna również przesycona jest karnawałową energią"


Stefan Plewniak jest polskim skrzypkiem i dyrygentem. Jest założycielem i dyrektorem artystycznym orkiestry Il Giardino d’Amore w Wiedniu / Krakowie i Cappella dell’Ospedale della Pietà Venezia. W 2016 roku założył również The FeelHarmony Symphony Orchestra. Plewniak jest także założycielem wytwórni płytowej Ëvoe Records, która zdobyła uznanie czołowych zagranicznych mediów. Stefan Plewniak jest także producentem muzycznym.

W 2018 roku Plewniak wydał płytę z utworami G.F.Haendla "Enemies in Love" (Ëvoe Music 2018), w której nagraniu wzięli udział m.in Natalia Kawalek i Jakub Józef Orliński. Płyta znalazła się wśród ośmiu najlepiej sprzedających się albumów klasycznych na świecie. Teraz otrzymujemy nową płytę "Vivaldi – L’Eleganza Capricciosa" z koncertami skrzypcowymi Vivaldiego.

Stefan Plewniak otrzymał wykształcenie muzyczne w Konserwatoriach w Krakowie, Pradze, Maastricht i Paryżu. Obecnie jest gościnnym profesorem na Akademii w Łodzi, oraz jest zapraszany do prowadzenia klas mistrzowskich w na kilku Uniwersytetach w USA, m.in. w Chicago, San Diego, Rochester, Los Angeles.

Cappella dell’Ospedale della Pietà to wyjątkowa orkiestra utworzona w Wenecji, na wzór modelu słynnej orkiestry Antonio Vivaldiego.
Cappella dell’Ospedale della Pietà nie jest zwykłą orkiestrą, ale wyjątkową orkiestrą składającą się z utalentowanych dziewcząt. Została odbudowana na wzór orkiestry z XVIII wieku, założonej w sierocińcu dla dziewcząt w Wenecji i doprowadzona do blasku i świetności przez „Maestro di Violino e di Coro” – Antonio Vivaldiego. Jego znakomite kompozycje i poziom artystyczny orkiestry sprawił, że w bardzo krótkim czasie Cappella zyskała uznanie jednej z najlepszych orkiestr na świecie. Wenecja była miejscem, do którego ciągnęli wszyscy, od artystów i podróżników do głów państw. Orkiestra prezentowała dla nich działa Vivaldiego i mistrzów weneckich, mając za swoją siedzibę kościół Chiesa di Santa Maria della Pietà. Dzisiaj Cappella jest związana z Fondazione Cini, która zajmuje się w Wenecji badaniami nad muzyką Vivaldiego.
Powstanie Cappelli miała miejsce w 2013 roku z inicjatywy Stefana Plewniak – absolwenta Konserwatorium w Krakowie, Maastricht i Paryżu. Cappella to międzynarodowa grupa młodych, pełnych pasji artystek z Włoch, Polski, Austrii, Francji i Holandii specjalizujący się w grze na instrumentach z epoki baroku. Cappella jest poświęconą muzyce Antonio Vivaldiego i weneckich mistrzów. W swojej karierze, zespół miał przyjemność koncertować w Niemczech, Austrii, Słowenii, Polsce a w przyszłości planowane są również koncerty w innych krajach europejskich, USA i Azji.
Koncerty Cappelli charakteryzują się niepowtarzalną atmosferą i niesamowitą energią.
Cappella wydała swoją debiutancką płytę „Carnevale di Venezia” (Ëvoe Music 2016) w 2016 roku z udziałem znakomitych solistów: Jakuba Józefa Orlińskiego, Miriam Albano, Natalii Kawałek. W 2017 roku Cappellę będzie można usłyszeć wykonującą jedno z najważniejszych dzieł sakralnych Vivaldiego – oratorium „Juditha Triumphans”, oraz Koncerty skrzypcowe związane z promocją nowej płyty – „L’Eleganza Capriccioso”.

Editor's Info:
It is like rock and roll for a violinist to discover his music. So many different patterns within a definite form. So much passion in Vivaldi to push our instrument to its limits, as far as he could.

For me, this music expresses the joy, sun, excitement, vitality, passion, and all the feelings and experiences you encounter in Venice, including the light, different smells, colours of the sky and buildings, the sounds of the crowd, the special energy of the people.

Vivaldi’s music is strongly connected to the Carnival. Even if mainly operas were written for that period, the music business was strongly focussed on this, the most festive time of the year. I feel that instrumental music was no less affected by this Carnival energy than opera.

muzycy:
Cappella dell'Ospedale della Pietà
Stefan Plewniak: violino, conductor

utwory:
1. Antonio Vivaldi: Violin Concerto RV 273 in Mi minore Allegro non molto 05:07
2. Antonio Vivaldi: Violin Concerto RV 273 in Mi minore Largo 03:17
3. Antonio Vivaldi: Violin Concerto RV 273 in Mi minore Allegro 04:01
4. Antonio Vivaldi: Violin Concerto RV 237 in Re minore Allegro 04:39
5. Antonio Vivaldi: Violin Concerto RV 237 in Re minore Adagio 01:32
6. Antonio Vivaldi: Violin Concerto RV 237 in Re minore Allegro 02:21
7. Antonio Vivaldi: Violin Concerto RV 177 in Do maggiore Allegro ma poco 04:08
8. Antonio Vivaldi: Violin Concerto RV 177 in Do maggiore Largo 02:57
9. Antonio Vivaldi: Violin Concerto RV 177 in Do maggiore Allegro 03:48
10. Antonio Vivaldi: Violin Concerto RV 242 Per Pisendel in Re minore Allegro 03:08
11. Antonio Vivaldi: Violin Concerto RV 242 Per Pisendel in Re minore Largo 01:43
12. Antonio Vivaldi: Violin Concerto RV 242 Per Pisendel in Re minore Allegro 03:01
13. Antonio Vivaldi: Violin Concerto RV208 Il Grosso Mogul in Re maggiore Allegro 05:31
14. Antonio Vivaldi: Violin Concerto RV208 Il Grosso Mogul in Re maggiore Grave - Recitativo 03:21
15. Antonio Vivaldi: Violin Concerto RV208 Il Grosso Mogul in Re maggiore Allegro 07:07

wydano: 2019-11-08
more info: www.evoerecords.com

EVOE007

Opis

Wydawca
Ëvoe Music
Kompozytor
Antonio Vivaldi [1678-1741]
Artysta
Cappella dell'Ospedale della Pieta / Stefan Plewniak
Nazwa
Antonio Vivaldi
Instrument
violin
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.