search

Ferdinando Fischer: From Heaven on Earth - Lute Music from Kremsmunster Abbey [Hybrid SACD]

66,99 zł
Brutto

multikulti.com, ocena:  * * * * *

... Opracowaniu kompozycji zupełnie nieznanego, unikatowego w swej twórczości kompozytora przełomu siedemnastego i osiemnastego stulecia - Ferdinanda Fischera Hoffmann poświęcił kilka ostatnich lat, a gdy zdecydował się je zarejestrować wybrał do tego celu studio Galaxy w Mol, w Belgii, uchodzące za jedno z najcichszych w Europie. Owocem jest niesamowite nagranie - tak pod względem interpretacyjnym jak i realizacyjnym wydane przez holenderska oficynę Challenge Classics na hybrydowym nośniku SACD / CD. Cudowna płyta w premierowym repertuarze wydana i zrealizowana z naprawdę zadziwiającą starannością.

Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Muzyka Dawna
premiera polska:
2017-01-12
kontynent: Europa
opakowanie: plastikowe etui
opis:

multikulti.com, ocena: * * * * *:
Chociaż każdy rok przynosi nam odkrycia nieznanych utworów muzyki dawnej i barokowej, i pierwsze nagrania tychże, to wcale nie tak często odkryć można zupełnie nieznanego, unikatowego w swej twórczości kompozytora przełomu siedemnastego i osiemnastego stulecia. Taki bowiem charakter ma to nagranie – to pierwsza w historii realizacja utworów Ferdinanda Fischera. Tak oto opowiada o tym lutnista odkrywca tych kompozycji Hubert Hoffmann: "Kiedy odwiedziłem opactwo benedyktynów w Kremsmünster w Górnej Austrii kilka lat temu, aby przejrzeć przechowywane w archiwach opactwa rękopisy muzyczne z kompozycjami na lutnie, nie mogłem się domyślić, że ta wizyta radykalnie zmieni moje życie jako lutnisty. W tamtejszych archiwach odkryłem zupełnie nieznanego wcześniej autora tabulatur, który był też mnichem w tym opactwie - ojca Ferdinando Fischera. Wkrótce okazało się też, że muzyki podpisanej jego imieniem nie można było znaleźć w niezliczonych rękopisach lutniowych z tego okresu rozsianych po całym świecie. Było to zatem coś zupełnie unikalnego. Ponadto, gdy spojrzeć bliżej na jego dzieła, okazują się być one zupełnie niezwykłymi kompozycjami, będącymi w historii muzyki lutniowej czymś zupełnie osobnym. Fischer w przeważającej większości nie eksploatował znanych motywów i tematów, ale tworzył zupełnie nowe, których nie sposób znaleźć u nikogo innego."

Opracowaniu kompozycji Fischera Hoffmann poświęcił kilka ostatnich lat, a gdy zdecydował się je zarejestrować wybrał do tego celu studio Galaxy w Mol, w Belgii, uchodzące za jedno z najcichszych w Europie. Owocem jest niesamowite nagranie - tak pod względem interpretacyjnym jak i realizacyjnym wydane przez holenderska oficynę Challenge Classics na hybrydowym nośniku SACD / CD. Cudowna płyta w premierowym repertuarze wydana i zrealizowana z naprawdę zadziwiającą starannością.
Copyright © 1996-2017 Multikulti Project. All rights reserved

Editor's info:
Hubert Hoffmann: When I visited the Benedictine Abbey of Kremsmünster in Upper Austria some years ago to look at the lutes stored in the abbey archives, I could not guess that this visit would radically change my life as a lutenist. I learnt that the writer of tablatures I discovered was a member of the abbey named Pater Ferdinando (Fischer). It soon turned out that much of the music set down by this scribe was not to be found in the numberless lute manuscripts from this period scattered around the world. These were unique manuscripts. Moreover they contained quite extraordinary works of striking compositional quality: new lute music in the form of cyclical poems of a lute enthusiast – a padre - at the turn of the 17th/18th centuries.
In one of the quietest recording studios in all of Europe – the Galaxy studios in Mol, Belgium - we finally brought the long since faded lute-poems of Pater Ferdinando back to life. Through the wonderfully delicate sound of my lute, Bert's immeasurable sensitivity and the most advanced recording technology that I have ever had the privilege of using, the lutenist-pater began speaking to us once more.

Contextually Fischer's putative original compositions are only distinguishable from the other anonymous works through their stylistic features. The first clue is to be found in the considerable proportion of previously completely unknown cycles, whose exquisite quality, high degree of originality and compositional autonomy, together with the considerable technical demands they make upon the player, lead us to assume a common authorship.

muzycy:
Hubert Hoffmann: lute

utwory:
Partita in D Minor Prelude
Partita in D Minor Aria
Partita in D Minor Aria
Partita in D Minor Aria
Partita in D Minor Passagio
Partita in D Minor Aria
Partita in D Minor Sarabande
Partita in D Minor Gigue
Partita in D Minor Retirada
Partita in C Major Allemande
Partita in C Major Double
Partita in C Major Gavotte
Partita in C Major Menuette
Partita in C Major Canarie
Partita in C Major Chaccogne
Partita in C Minor Prelude
Partita in C Minor Allemande
Partita in C Minor Courante
Partita in C Minor Passagaglia
Partita in C Minor Retirada

wydano: 2016-11-04
nagrano: 2016
more info: www.challenge.nl

CC72740

Opis

Wydawca
Challenge Classics
Kompozytor
Pater Ferdinando Fischer [1652-1725]
Artysta
Hubert Hoffmann
Nazwa
Ferdinando Fischer
Zawiera
SACD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.