Kumple To Grunt

29,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji


opis:

info zespołu:
W latach 80. ściągali tłumy (studentów i nie tylko) na programy poświęcone balladom Katalończyka Lluisa Llacha, piosenkom Francuza Georgesa Brassensa czy pieśniom sefardyjskich Żydów. Sami je tłumaczyli i opracowywali. Po wielu latach hibernacji Zespół Reprezentacyjny w swoim najlepszym składzie (Gugała - Karlsbad - Łobodziński - Wojtczak) powrócił w zeszłym roku, by sporadycznie pojawiać się na scenie. Uważają, że rzadko znaczy lepiej. W grudniu 2007 Zespół wydał nową koncertową płytę pt. 'Kumple to grunt'


ZESPÓŁ REPREZENTACYJNY został założony w 1983 roku w Warszawie przez iberystów Jarosława Gugałę (fortepian, śpiew) i Filipa Łobodzińskiego (gitara, śpiew) oraz studenta politechniki Adama Jamiołkowskiego (gitara, śpiew). W pierwszych miesiącach występował z nimi również pracownik naukowy Politechniki Warszawskiej dr Michał Urbański (instr. perkusyjne). W 1984 Jamiołkowskiego zastąpił Wojciech Wiśniewski (gitara, śpiew), który odszedł w 1985 roku. W tym samym roku członkiem zespołu został Marek Wojtczak (gitara basowa, kontrabas).Od początku kierownikiem grupy jest Marek Karlsbad, a stałym współpracownikiem - znany tłumacz Carlos Marrodán.

W początkowym okresie zespół zajmował się publiczną prezentacją pieśni katalońskiego barda Lluisa Llacha, za które dostał II nagrodę i Nagrodę Dziennikarzy na XIX Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie w 1983 roku. Potem rozszerzyli repertuar o piosenki francuskiego piosenkarza Georgesa Brassensa i sefardyjskie piosenki ludowe.

W 1990 roku zespół podjął decyzję o zawieszeniu działalności, choć potem dwukrotnie wszedł do studia, by zarejestrować programy z piosenkami sefardyjskimi ('Sefarad' 1991) i Brassensa ('Pornograf' 1993). W roku 2006 Zespół Reprezentacyjny wznowił publiczne koncerty, a 2007 nagrał nowa koncertowa płytę pt. ' Kumple to grunt'. Na płycie znajduje się 20 piosenek G. Brasenssa w przekładach Filipa Łobodzińskiego i Jarosława Gugały - nie publikowanych wcześniej przez ZR .

Dwóch muzyków zespołu znanych jest z mediów. Jarosław Gugała w latach 1989-95 pracował w Wiadomościach TVP, był też dyrektorem programu I TVP i Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, a następnie ambasadorem w Urugwaju. W 2003 r. wrócił do dziennikarstwa, jest m.in. jednym z głównych prowadzących 'Wydarzenia' w telewizji Polsat, prowadził również audycję w TOK FM i program 'IV Władza' w TV4. Filip Łobodziński znany jest z filmów m.in. 'Podróż za jeden uśmiech', 'Stawiam na Tolka Banana'. W dorosłym życiu pracuje jako tłumacz literatury i dziennikarz . Pracował w Wiadomościach TVP, Non Stopie, Machinie, Przekroju i innych), obecnie jest dziennikarzem w Newsweek Polska .

Nowy album Zespołu Reprezentacyjnego

13. grudnia 2007 odbyła się premiera nowego koncertowego albumu Zespołu Reprezentacyjnego z piosenkami Georgesa Brassensa pt. 'Kumple to grunt'.


Zespół Reprezentacyjny w składzie Jarosław Gugała, Filip Łobodziński, Marek Wojtczak i Marek Karlsbad powraca po 14 latach książką z płytą 'Kumple do grunt',

W Albumie znalazło się 20 utworów z repertuaru Georgesa Brassensa w tłumaczeniach Jarosława Gugały i Filipa Łobodzińskiego. Piosenki zostały zarejestrowane podczas koncertów w Muzycznym Studiu Trójki im. Agnieszki Osieckiej w czerwcu br.

Utwory zamieszczone na płycie zaskoczą nowymi brzmieniami i aranżacjami. Album 'Kumple to grunt' przygotował Zespół Reprezentacyjny w składzie: Jarosław Gugała (pianino Yamaha, śpiew), Filip Łobodziński (gitara klasyczna, śpiew), Marek Wojtczak (bardzo stary kontrabas, śpiew) oraz Marek Karlsbad (kierownik).

Dołączona do wydawnictwa książeczka zawiera historię zespołu, teksty piosenek oraz niepublikowane dotąd zdjęcia.


AGORACD011

Opis

Wydawca
Agora (PL)
Artysta
Zespół Reprezentacyjny
Nazwa
Kumple To Grunt
Zawiera
CD+Ksišżka
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.