search

III Tzadik Poznań Festiwal [katalog]

25,00 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji


opis:


ze wstępu do katalogu festiwalu:
...Odwołując się do pewnych historycznie ukształtowanych symboli, staramy się pokazać kompletne oblicze kultury żydowskiej, zarówno tej, której rozdziały zostały już napisane, jak i dziejącej się współcześnie. Zarówno tej tworzonej w diasporze, jak i w dzisiejszym Izraelu.
Symbole współokreślające jej obszar są różne. Są to miejsca (pierwsza edycja festiwalu odbywała się w miejscu szczególnym - budynku dawnej synagogi, zamienionej przez Niemców na basen, działającym do dzisiaj).
Są księgi (performens poetycki 'Słowo Święte, Słowo Przeklęte', z udziałem Ewy Lipskiej, Ryszarda Krynickiego i Piotra Matywieckiego oraz muzyków - Mateusza i Marka Pospieszalskich. Spotkanie z Agnieszką Sabor, autorką książki 'Sztetl. Śladami żydowskich miasteczek').
Są obrazy (złożona z dwóch części wystawa Yossi Lamela: 'Yossi Lamel Retrospektywa' i premierowa 'Serce moje' w poznańskim Muzeum Narodowym. Towarzyszące od początku festiwalu przeglądy filmowe, pierwszy prezentował filmy z muzyką Johna Zorna, drugi to nagrodzone na 5. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym 'Żydowskie Motywy').
Jest wreszcie muzyka, która jest programowym fundamentem festiwalu. John Zorn, jedna z największych żyjących osobowości muzyki XX i XXI wieku na pierwszą edycję festiwalu przygotował zupełnie premierowy projekt, Masada Quintet [kwartet z gościnnym udziałem Uri Caine'a]. Gościliśmy w Poznaniu muzyków tworzących współczesną scenę neo-klezmerską z USA, Izraela, Wielkiej Brytanii, Francji i oczywiście Polski. Wielu z nich odwiedziło Polskę po raz pierwszy, niektórzy przywieźli do nas swoje premierowe projekty...
[Tomasz Konwent, kurator projektu]


tzadikkatalog03

Opis

Wydawca
Stowarzyszenie Multikulti
Artysta
Różni autorzy
Nazwa
III Tzadik Poznań Festiwal [katalog]
Zawiera
book / ksišżka
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.