Straszni Panowie Trzej - Piosenki Starszych Panów

29,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji


opis:

opis wydawcy:
Straszni Panowie Trzej
- to nazwa i pomysł. Tak, był uprzejmy nazwać ich Bogdan Hołownia - wybitny znawca twórczości Jerzego Wasowskiego i sam wybitny w ogóle. W nazwie tej jest zakodowana więc afirmacja, pochwała, uznanie. Być może nawet nuta pozytywnej jazzowej zazdrości.

Straszni Panowie Trzej
- prowokacja i przewrotność. Celem uzyskania efektu typu ' nie taki diabeł straszny jak go malują'. I nie tacy Oni straszni jak się nazywają. A ponad wszystko uzyskują efekt brzmieniowego podobieństwa swojej nazwy do 'STARSZYCH PANÓW'.- straszni ? z powierzchowności może?

Ależ Oni powierzchowności bezpiecznej. Powierzchowności między ujmującą a nieujmującą - nie ujmującą nic każdej innej powierzchowności. Nie stanowiącej dla innej urody nachalnej konkurencji.

- to od lat wielu ludzie związani z polskim jazzem na tyle mocno i tym rodzajem więzi, że już nie tylko Oni nie wyobrażają sobie życia bez jazzu ale i Jazz nie wyobraża sobie życia bez nich.Płyta, oparta jest na materiale prezentowanym podczas koncertów lecz wzbogacona jest o element oryginalny i niespotykany przy prezentacji piosenek 'Starszych Panów'. Są to, po raz pierwszy zaprezentowane, opracowania znanych wszystkim piosenek (siedmiu z pośród dwunastu znajdujących się na płycie) na powyższe trio i siedemnasto osobową orkiestrę smyczkową. Do tej pory znamy ich wykonania w małych, kameralnych składach. Aranżacje orkiestrowe Andrzeja Jagodzińskiego znanego i uznanego aranżera z pewnością są mocną stroną tego projektu.

Niewątpliwym atutem płyty jest także duet wykonywany przez gwiazdę polskiej sceny jazzowej Ewę Bem i Janusza Szroma.

Co ciekawe, piosenki na płycie nie pochodzą wyłącznie ze znanego wszystkim telewizyjnego programu: Kabaret Starszych Panów.

To, co najbardziej zachwyca i łączy wszystkie te kompozycje, to niebanalna harmonia, elastyczność języka, wyrafinowane rymy i doskonała rytmika tekstu przeznaczonego do śpiewania.

- Tak autorzy i wykonawcy rekomendują swoją płytę.

Niech jednym przypomni, a innym zabłyśnie odkryciem.

Odkryciem STARSZYCH PANÓW.

Bo STARSI PANOWIE byli dwaj a jakże jedyni.

Tekst: Andrzej Poniedzielski'Straszni Panowie Trzej' - to płyta wydana przez Agorę w ramach 'Biblioteki Gazety Wyborczej'.

Razem z płytą ukazała się książeczka autorstwa Andrzeja Poniedzielskiego. Wszystkie cytaty zamieszczone na stronie pochodzą z tego materiału.

Autorem zdjęć Strasznych Panów jest Marcin Klaban - Agencja Gazeta.

Instrumenty dorysował Strasznym Panom Jacek Gawłowski.
AGORACD003

Opis

Wydawca
Agora (PL)
Artysta
Janusz Szrom / Andrzej Jagodziński / Andrzej Łukasik
Nazwa
Straszni Panowie Trzej - Piosenki Starszych Panów
Zawiera
CD+Ksišżka
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.