search

Third Of Three

36,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Modern Jazz
premiera polska:
2014-12-12
kontynent: Europa
kraj: Polska
opakowanie: digipackowe etui
opis:

longplayrecenzje.blox.pl:
'Third Of Three'' to autorski projekt krakowskiego perkusisty Jacka Kochana, przed laty grającego w grupie Dżamble, dziś współpracującego m.in. z Johnem Abercrombie, Kenny Wheelerem, Dave Liebmanem, Markiem Coplandem, Eddie Hendersonem i Larsem Danielssonem, a także muzyka współpracującego z Piotrem Lemańczykiem. To właśnie z ostatnim z wymienionych artystów w składzie uzupełnionym o saksofonistę Seamusa Blake'a, Kochan nagrał album ''Amhran'' (2013), jaki okazał się jednym z największych wydarzeń 2013 roku w polskim jazzie.
Premiera płyty ''Third Of Three'' miała miejsce podczas Enter Music Festival 2014 (18.06.2014) w ramach, którego to festiwalu perkusista wystąpił wraz z pianistami Dominikiem Wanią i Leszkiem Możdżerem. Jednak na płycie wydanej przez wytwórnię Audio Cave zamiast Możdżera, słyszymy doskonałego wloskiego pianistę Mauro Schiavone, obecnego na jazzowej scenie od 20 lat i mającego za sobą współpracę z takimi postaciami współczesnego jazzu jak m.in.: Dave Liebman, Toots Thielemans, Arturo Sandoval czy Bob Mintzer.
Album wypełnia osiem kompozycji będących muzyką pełną niemal agresywnych struktur rytmicznych, potęgowanych akordowym stylem gry obu pianistów. Instrumentarium złożone z perkusji i ekologicznych perkusjonaliów (Jacek Kochan), elektrycznego piano (dwukrotny laureat Fryderyka 2014 - Dominik Wania) i klasycznego fortepianu (Mauro Shiavone), okazało się w tym przypadku wyśmienitym rozwiązaniem. Muzyka skomponowana przez Kochana nawiązuje z jednej strony do estetyki muzyki elektronicznej i transowej, z drugiej - do wspólczesnej muzyki klasycznej. Nad całością dominują bogato rozbudowane partie perkusyjne, w tym także dźwięki powstające dzięki przygotowanemu przez lidera instrumentowi nazwanemu papersonix (pozwalającemu dać ujście wielkiej ekspresji bez nadmiernej głośności dźwięku).
Pośród dynamicznych emanujących kreowanym przez twarde akordy klawiszy rytmem utworów, na uwagę zasługują także spokojniejsze i bardziej wyciszone tematy w rodzaju ''One Phone Call Away'' czy ''Usual Poison'' z kapitalnymi pasażami fortepianowymi Schiavone'a i niemal transowy ''Mother And Father'' oparty na brzmieniu elektrycznego piano.
Mimo swego rodzaju ciężaru gatunkowego płyty, mamy tu do czynienia z wieloma kunsztownie skomponowanymi motywami melodycznymi.
Projektowi Jacka Kochana zdecydowanie daleko do mainstreamu, jednak dostrzegalna jest w tej muzyce pewnego rodzaju komunikatywność swym zakresem dalece wybiegająca poza hermetyczne grono miłośników wyszukanych jazzowych brzmień.
Finezyjne i wyrafinowane linie kompozycji Jacka Kochana, wykonane przez doprawdy wyjątkowy i elitarny kameralny skład, przynoszą ogrom wrażeń podczas słuchania płyty.
autor: Robert Ratajczak

muzycy:
Mauro Schiavone: fortepian
Dominik Wania: elektryczne piano
Jacek Kochan: perkusja, papersonix, trashonix, electronix

utwory:
1. Brouhaha
2. Third Of Three
3. Misunderstood Intentions
4. One Phone Call Away
5. Usual Poison
6. Strangely Emotional
7. Mother And Father
8. First Draft

wydano: 2014-12-12
more info2: wojtekfedkowicznoisetrio.bandcamp.com
ACD0012014

Opis

Wydawca
Audio Cave (PL)
Artysta
Jacek Kochan / Mauro Schiavone / Dominik Wania
Nazwa
Third Of Three
Instrument
drums
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.