search

Œwiat na zewnštrz

29,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji


opis:

Bio Roberta Kordylewskiego
Gitarzysta, wokalista i kompozytor, miłośnik gitary akustycznej. Wykonuje własne utwory, zawierające elementy bluesa, jazzu, latino i country.

Urodził się w 1971 roku. Na gitarze zaczął grać jako dziewięciolatek. W 1985 roku zainteresował się techniką fingerstyle. W miesięczniku "Gitara i Bas" (1/1992) w rubryce Spotlight zwrócono uwagę na swobodę, z jaką Robert posługuje się tą techniką gry, określoną tam jako jazz-country. Na początku muzycznie inspirowali go mistrzowie gitary bluesa wiejskiego (Big Bill Broonzy, Brownie McGhee, John Lee Hooker), później gitary jazzowej (Barney Kessel, Joe Pass, Lee Ritenour). Ceni sobie wysoko głównych przedstawicieli nurtu fingerstyle (Tommy Emmanuel, Chet Atkins).

Laureat kilku nagród na festiwalach bluesowych i jazzowych, m.in.: w 1990 r. - I nagroda w kategorii gitary na festiwalu bluesowym "Zaczarowany świat harmonijki" w Poznaniu oraz w 1996 r. - wyróżnienie na festiwalu gitarzystów jazzowych Guitar City '96 w Warszawie.

Współpracował ze znanymi polskimi muzykami-artystami, koncertując czy nagrywając programy telewizyjne (m.in. z Maciejem Maleńczukiem, Robertem Janowskim, Krzysztofem Krawczykiem, Andrzejem Rybińskim). W latach 1997-2007 występował w bluesowo-rockowo-jazzowym trio (Spontan) i latynoskim big bandzie (Los Locos). Z tymi grupami grał ponad 100 koncertów rocznie. Lider i założyciel zespołu Robert Kordylewski Fingerstyle Blues Trio (2010), w którym gra i śpiewa standardy oraz autorskie utwory nawiązujące do nurtu Folk Blues. Do współpracy w tym zespole zaprosił znanych i cenionych muzyków z kręgu bluesa (poznańskiego, z zespołów Wielka Łódź, Boogie Chili) - Leszka Paecha na harmonijce i Andrzeja Kubiaka na werblu.

W trakcie trzech edycji Przystanku Woodstock w latach 2008-2010 prowadził warsztaty gitarowe, tzw. frikolekcje dla wszystkich fanów bluesa, gitary akustycznej i techniki fingerstyle. Podobne warsztaty prowadzi również dla niemieckich kolegów gitarzystów w Berlinie. Występuje tam także jako support przed znanymi, berlińskimi artystami. W latach 2009 i 2010 wykonawca i współorganizator festiwalu gitarzystów akustycznych T.Burton Fingerstyle Festival w Poznaniu, na który przyjeżdżają najwięksi i znaczący gitarzyści akustyczni z Polski i z zagranicy, grający techniką fingerstyle.

Jest autorem napisanej w dwóch językach - polskim i angielskim książki Fingerstyle. Warsztaty gitarowe. 50 ćwiczeń na gitarę solo. Książka zawiera także instruktażową płytę CD. Jest to pierwsza taka pozycja na polskim rynku wydawniczym. Wziął udział w gitarowym projekcie DVD Krzysztofa Błasia Gitarowe wyzwania 2. Tam, obok innych, znakomitych polskich gitarzystów, zaprezentował swoją technikę gry i własne spojrzenie na gitarę akustyczną. Jest także finalistą Wojen Gitarowych 2010, w których zaprezentował swoją kompozycję "Właściwy ruch".
AB047

Opis

Wydawca
Absonic (PL)
Artysta
Robert Kordylewski
Nazwa
Świat na zewnątrz
Instrument
guitar
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.