search

Insensatez

39,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji


opis:

multikulti.com:
Brazylijska wokalistka i kompozytorka Silvana Malta, nazywana "ambasadorką bossa novy.

Malta nie ma wykształcenia muzycznego, ale - jak podkreśla w wywiadach - "śpiewa od zawsze". Jak mówi, jej życie i muzyka jest wpisana w krajobraz Rio i Sao Paulo, w okolicy których mieszkała. Mając 17 lat zaczęła występować razem z siostrami, współpracowała też z popularnym zespołem Toninho Horta, była wokalistką w zespole Hermeto Pascoala, z którym występowała na festiwalach i koncertach w Brazylii i w Nowym Jorku.

Uznanie publiczności i krytyków przyniósł jej krążek "Ceu de Brasilia" (2007). Jej ostatnia płyta "Be Bossa" jest - jak mówi wokalistka - powrotem do korzeni, do muzyki znanej od dzieciństwa i utworów, które często śpiewała w kafejkach i klubach na przedmieściach Rio. To już siódma pozycja w dorobku wokalistki. Do współpracy nad materiałem zaprosiła muzyków duńskich i brazylijskich. Krążek zawiera 11 utworów, z których większość opowiada o miłości.

Wydana w 2005 roku płyta "Insensatez" powstała przy udziale znanego gitarzysty Toninho Horty. Bossa Nova Silvany Malta to ciepłe, zmysłowe piosenki z niezbędną odrobiną nostalgii.

Nastrojowe piosenki idealnie pasują do jej subtelnego głosu i zrelaksowanych interpretacji. Dyskretny akompaniament jazzowego septetu dodają uroku tym leniwie snującym się opowieściom. Silvana Malta po mistrzowsko łączy dźwięki i słowa docierając do głębi serca słuchaczy na całym świecie.
9534392

Opis

Wydawca
Tangara
Artysta
Silvana Malta
Nazwa
Insensatez
Instrument
vocals
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.