search

Remont Pomp with Mikołaj Trzaska: Pomp Power

39,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Avant Jazz / Free Improvisation / Avant-Garde
premiera polska:
2017-12-29
kontynent: Europa
opakowanie: kartonowe etui
opis:

Newsweek - ocena 5/6
(. . .) Płyta „Pomp Power” to połączenie rytmicznej intensywności i melodyjnej delikatności, typowych dla muzyki etnicznej z Afryki („Pomp Power”), Bliskiego Wschodu („Urwał następnemu”) czy Azji („Miska ziemi”), z duchem free jazzu i współczesnej awangardy (. . .) autor: Jacek Skolimowski

culture.pl
(. . .) W swojej muzyce odwołują się do etnicznych tradycji muzyki świata (przede wszystkim afrykańskich), jazzowej awangardy i szeroko pojętego świata współczesnej kompozycji. Otwierający płytę ''Pomp Power'' to energiczne interludium przepełnione basowymi dźwiękami bębnów. To utwór, który równie dobrze mógłby zostać nagrany w Luandzie albo Sao Paulo (chociaż tam rytmy byłyby pewnie mniej parzyste). W ''Urodzinach Imieninach Magdy'' do głosu dochodzą brzmienia delikatniejsze: upiorne, powłóczyste glissanda, dźwięki wygrywane na kieliszkach i nastrojowe partie instrumentów dętych.

Każdy utwór opowiada swoją własną historię, na przykład ''Volunteers restrospection" to kompozycja dedykowana wolontariuszom, którzy współpracują z Remontem Pomp (przy pracy nad tym utworem współpracował wolonatriusz Aleksander z Ukrainy). Największym hitem płyty jest ''Szybki Straszny Dąb'' z szybką partią gitary wygrywającą melodię inspirowaną Bliskim Wschodem i Mikołajem Trzaską, którego saksofon trudno pomylić z jakimkolwiek innym saksofonistą świata, szczególnie kiedy wchodzi w brzmienia inspirowane klezmerami.

Co jest najważniejsze w codziennej pracy Remontu Pomp? Odpowiada Jarek Marciszewski, jeden z muzyków-opiekunów zespołu.
''Zależy nam na tym, żeby każdy członek zespołu uczestniczył świadomie w naszych wszystkich działaniach i abyśmy wzajemnie wymieniali opinie na temat naszej pracy. Materiał na płytę przygotowywaliśmy przez 4 lata, są to utwory, które powstały po nagraniu "Złotej Platyny". Przed nagraniem płyty mieliśmy kilku dniowe całodzienne próby, w których uczestniczył Mikołaj Trzaska. Samo nagrywanie odbyło się na tak zwaną setkę, gdzie wszyscy graliśmy razem poza Mikołajem, który później dograł swoje partie.

Jak wygląda codzienna praca Remontu Pomp?
''Gramy regularne próby dwa razy w tygodniu, po dwie i pół godziny, z przerwą w sierpniu. Próby wyglądają rożnie. Przeważnie spotykamy się i tworzymy nowe utwory, dzielimy się na sekcje i każda ćwiczy swoją część, potem zgrywamy to w całość. Mamy też próby, na których skupiamy się na rozwoju umiejętności uczestników, wykonujemy ćwiczenia, improwizujemy wspólnie albo pewna część zespołu a reszta słucha. Ważne są też dla nas rozmowy, rozmawiamy także przed każdym ważniejszym koncertem, zagranicznym wyjazdem, małej trasie, nagrywaniem płyty'' (. . .)
autor: Filip Lech


Remont Pomp is a percussion band which uses everyday objects instead of standard instruments. The exceptionally talented musicians create interesting musical structures on barrels, bottles, wine glasses, and other percussion instruments. Remont Pomp also functions as a therapy group. They have just released their second album in collaboration with Mikołaj Trzaska.

utwory:
1. Pomp Power 03:51
2. Urodziny Imieniny Magdy 07:28
3. Piąteczka 03:13
4. Volunteers Retrospection 04:47
5. Miska Ziemi 05:54
6. Miejska Harmonia 06:11
7. Urwał Następnemu 08:54
8. Szybki Straszny Dąb 03:06
9. Żar Raz 09:03
10. Pies i Pierogi 03:32
11. Wilopompy 02:25
12. Wilobalafon 01:36
13. Wyją Liście w Lesie 05:12

wydano: 2016-12-30
nagrano: Recorded at HighWave Studio by Jan Galbas

more info: www.kilogram.pl

1KG033

Opis

Wydawca
Kilogram Records (PL)
Artysta
Remont Pomp with Mikołaj Trzaska
Nazwa
Pomp Power
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.