search

Olbrzym i Kurdupel: Work

39,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Avant Jazz / Free Improvisation / Avant-Garde
premiera polska:
2014-02-28
kontynent: Europa
kraj: Polska
opakowanie: kartonowe etui
opis:

Opis wydawcy:
Wspólne muzykowanie pozwala im spełniać się artystycznie. W improwizacji czują się wolni i nie skrępowani niczym. Ich gra przesycona jest emocjami, które prowadzą ich w bardzo różne stylistycznie rejony muzyczne. Nie skupiają swojej uwagi na budowaniu za wszelką cenę swej odmienności od istniejących gatunków, a w ręcz przeciwnie to emocjonalne podejście do gry sprawia że każdy koncert jest inny i zaskakujący nawet dla samych muzyków. Proces komponowania utworu jest tutaj tożsamy z jego premierowym i jedynym wykonaniem.
Duet powstał wiosną 2007 roku w Trójmieście. Na początku roku 2008 pod nazwą Olbrzym i kurdupel weszli do studia i zarejestrowany został materiał na pierwszą płytę o dźwięcznym tytule Frrrrr.... 7 kwietnia 2012 ukazał się drugi album pod tytułem Six Philosophical Games. Duet występował na kilku festiwalach między innymi Jazz Jantar w Gdańsku czy Dzianie się w Olsztynie gdzie otrzymał wyróżnienie.

Muzycy od samego początku przyjęli konwencję swoich koncertów jako spektaklu dźwięku i obrazu, który jest także tworzony - improwizowany podczas koncertu. Przez wiele lat wspólnych prób i eksperymentów wytworzyli swój własny świat muzyki improwizowanej co ciekawe nie szukając odrębności czy inności za wszelką ceną ale raczej posługując się wieloma gatunkami, czerpiąc garściami z tego co przyczyniało się do indywidualnego rozwoju każdego z muzyków.
Najnowsza płyta "Work" jest zapisem koncertu duetu, który odbył się w ubiegłym roku w Krakowie w klubie "Alchemia".

MARCIN BOŻEK – gitarzysta basowy, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Jako autor utworów jazzowych i lider zespołów koncertujących zdobył liczne nagrody, m.in.: dwukrotny laureat Pierwszej Nagrody "Ogólnopolskiego Festiwalu Jazzowego w Sieradzu" z zespołem "Pearl Session" (2003, 2004), dwukrotny laureat Pierwszej Nagrody "Jastrzębskiego Festiwalu Kultury" z zespołem "Sobowojanek Quartet" (2000, 2001), laureat Pierwszej Nagrody "Śląskiej Kuźni Talentów" w Żorach z zespołem "Sobowojanek Quartet" (1999). Gra na gitarze basowej w Orkiestrze Teatru Muzycznego w Gdyni od 2005 r.

TOMASZ GADECKI – saksofonista tenorowy. Początkowo grał w orkiestrze dętej w swojej parafii – lata 80 te, na puzonie. Jednak saksofon był marzeniem, które zaczęło się realizować w szkole średniej oraz w domu kultury w Gdyni. Średnia szkoła muzyczna oraz fascynacja jazzem to okres studiów. Wraz z zespołem Bikomutant jest laureatem konkursu zespołów alternatywnych organizowanym przez krakowską Alchemię pod nazwą Dachowanie.

muzycy:
Marcin Bożek: acoustic bass guitar
Tomasz Gadecki: saksofon tenorowy

utwory:
Part 1
Part 2
Part 3
Part 4
Part 5
Part 6

total time - 49:53
wydano: 2014-02
more info: www.kilogram.pl

1KG028

Opis

Wydawca
Kilogram Records (PL)
Artysta
Olbrzym i Kurdupel
Nazwa
Work
Zawiera
CD
Data premiery
2014-02-28
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.