search

Ha-Huncvot

39,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Jewish / Ethno Jazz / Avant-Garde
premiera polska:
2013-02-25
kontynent: Europa
kraj: Polska
opakowanie: kartonowe etui
opis:

Zespół Shofar założony przez Raphaela Rogińskiego, Mikołaja Trzaskę i Macia Morettiego to jedna z tych formacji, która walnie przyczyniła się do powstania całej sceny nowej muzyki żydowskiej w Polsce. Z powodu autorskiego podejścia do muzyki żydowskiej, ujęcie jej w interakcji z free jazzem sprawiło, że na gruncie polskim powstał projekt wyjątkowy, o wielkiej sile artystycznej.
Ukazuje się właśnie nowa, druga płyta tej formacji "Ha-Huncvot".

jazzarium.pl, 2013-02:
"Z perspektywy 6 lat wiemy, że wydana w 2007 roku pierwsza płyta tria Shofar zapoczątkowała zjawisko, które dziś nazywamy Nową Muzyką Żydowską. Choć wcześniej i to w szerokiej, wielce prestiżowej dystrybucji wydawnictwa Tzadik Records trafiły do nas nagrania Cracow Klezmer Band, jednak to muzyka Rapheala Rogińskiego, Mikołaja Trzaski i Macia Morettiego zaczęła pączkować. Wkrótce pojawiły się kolejne płyty i koncertowe projekty z udziałem muzyków Shofaru. Rogiński prowadził zespół Cukunft, Trzaska kwartet klarnetowy Ircha. Krąg muzyków czerpiących inspiracje z dziedzictwa kultury i tradycji żydowskiej poszerzał się.

Warszawski festiwal Nowa Muzyka Żydowska a także poznański Tzadik Festival czy Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie stały się inkubatorami wielu nowych muzycznych przedsięwzięć i, paradoksalnie, by najciekawszą nową polską muzykę improwizowaną można było usłyszeć najlepiej na festiwalach kultury żydowskiej. A to wszystko w Polsce - kraju, w którym społeczność żydowska, według spisu powszechnego liczy ledwie 1 133 osoby...

Dość jednak historii czy socjologii! Niech zabrzmi muzyka!

Shofar w Warszawie mieliśmy ostatnio okazję usłyszeć podczas koncertu Ohel Warszawa, zorganizowanego w rocznicę likwidacji warszawskiej zamkniętej dzielnicy żydowskiej. Tak pisał o tym koncercie Kajetan Prochyra:
"Przez te 5 lat u każdego z członków zespołu zmieniło się bardzo wiele. Usłyszeliśmy zupełnie inny Shofar - mniej nawiązujący do tradycji jazzu i free, za to garściami czerpiący z muzyki różnych krańców Żydowskiego świata. Wielka w tym z pewnością zasługa Raphaela Rogińskiego, który na gitarze łączył światy bałkańskiego, arabskiego, indyjskiego wschodu z zachodnim wybrzeżem Afryki po bluesowe bezdroża Ameryki Północnej. Jego gra przywoływała jednocześnie nastroje kina Jima Jarmuscha, Wong Kar-Waia i Emira Kusturicy.
Muzyka wirowała - a wraz z nią, coraz żywiej reagowała publiczność. Taniec dźwięków przerywany był kompozycjami bardziej minimalistycznymi, w których mniej tonów, uderzeń, ekspresji - znaczyło jeszcze więcej.
Zdecydowanie warto by Shofar ponownie wyruszył w trasę koncertową, która sfinalizować mogłaby się w studio nagraniowym."

Tak też się stało! Na naszych łamach możemy zaprezentować dziś nowy album tria Rogiński/Trzaska/Moretti, czyli Shofar - "Ha-Huncwot". Album ukaże się wkrótce nakładem oficyny Kilogram Records. Trio zaś wyrusza w trasę koncertową po USA. Ich muzyka zabrzmi praktycznie "from sea to shining sea" od Lincoln Center w Nowym Jorku po Jewish Music Festival w Berkeley."
Redakcja Jazzariummuzycy:
Raphael Rogiński: guitar
Mikołaj Trzaska: saxophones, bass clarinet
Macio Moretti: drums

utwory:
1. I can see by my nose
2. Traditional Hasidic Melody I
3. Eat Me Tomorrow
4. Drawing On The Bottom Plate
5. Traditional Hasidic Melody II
6. You and Cookie = happiness
7. You Are No Alone With This Song
8. Ha-Huncvot
9. Think better about Germans
10. Traditional Hasidic Melody III
11. Diner With Giant

total time - 45:58
wydano: 2013-02
more info: www.kilogram.pl
1KG026

Opis

Wydawca
Kilogram Records (PL)
Artysta
Shofar [Raphael Rogiński / Mikołaj Trzaska / Macio Moretti]
Nazwa
Ha-Huncvot
Instrument
clarinet
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.