search

Sound of Marianna Wróblewska - Polish Jazz Series vol. 31 [Vinyl 1LP 180g]

96,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Wokalistyka Jazzowa
premiera polska:
2016-04-15
kontynent: Europa
kraj: Polska
opakowanie: kartonowe etui
opis:

Opis wydawcy:
Album „Sound of Marianna Wróblewska” został wznowiony przez Polskie Nagrania w ekskluzywnej reedycji kultowej serii Polish Jazz, znanej fanom polskiej muzyki jazzowej od lat 60.

To pierwsze tak obszerne opracowanie w historii tej znakomitej płyty. Album, przy zachowaniu oryginalnej okładki, został wzbogacony dwujęzyczną książeczką z tekstem Tomasza Szachowskiego. Autorem odświeżonego brzmienia jest wybitny reżyser dźwięku - Jacek Gawłowski.
Płyta ”Sound of Marianna Wróblewska” została nagrana w Warszawie w kwietniu 1972 roku i jest pierwszą nagraną w Polsce płytą jazzową płytą wokalną. Repertuar który wykonuje Marianna Wróblewska został podzielony na dwie wyraźne części, nazwijmy je umownie "jazzową" i "rozrywkową". Na płycie winylowej - strona A (utwory 1-5) zawiera amerykańskie standardy należące do żelaznego repertuaru Billy Holiday. Artystce w pierwszej części płyty towarzyszą doskonali muzycy: Włodzimierz Nahorny, Mieczysław Kosz, Janusz Kozłowski i Kazimierz Jonkisz. Kolejne utwory zamieszczone w oryginale na stronie B (utwory 6-10) wersji analogowej to pozornie muzyka pop, ale z piosenkami Komedy, Nahornego i Namysłowskiego, dodatkowo z towarzyszeniem również wytrawnych jazzmanów (m.in Namysłowski, Szukalski, Cieślak, Jarczyk, Jonkisz).

„The Sound of Marianna Wróblewska” to płyta z pewnością warta ponownego odsłuchania po latach. Są tu momenty piękne, pełne dramatyzmu, zadumy i charakterystycznego dla osobowości Marianny Wróblewskiej "rozchwiania emocjonalnego". Jest w tych interpretacjach bardzo prawdziwa.

"Sound of Marianna Wróblewska - Polish Jazz Series vol. 31" jest dostępny na dwóch nośnikach: CD i Vinyl 1LP

utwory:
SideA:
1. I'll be seeing you
2. Lover Come Back to Me
3. Don't explain
4. My Funny Valentine
5. Lover Man

SideB:
6. And the forest
7. I don't want to sleep
8. Sell me to the wind
9. The slowed down movie
10. Until you were gone

wydano: 2016-11-04
more info: www.polskienagrania.com.pl
9029590349

Opis

Wydawca
Polskie Nagrania (PL)
Artysta
Marianna Wróblewska
Nazwa
Sound of Marianna Wróblewska - Polish Jazz Series vol. 31 [Vinyl 1LP 180g]
Instrument
vocals
Zawiera
Vinyl 1LP
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.