search

The Music of Henryk Wars

37,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji


opis:

Opis wydawcy:
Kuba Stankiewicz to pianista, który należy do ścisłej czołówki współczesnego jazzu. Krytycy i dziennikarze podkreślają jego awangardowy styl gry i jego amerykańskie fascynacje muzyczne. Polski muzyk studiował w słynnej szkole muzycznej Berklee College of Music i otrzymał prestiżową nagrodę imienia Oscara Petersona. Nie tak dawno płyta pt. "Spaces" została wyróżniona nagrodą Fryderyka, przyznawaną przez polski przemysł muzyczny.

Fonograficzna aktywność Kuby Stankiewicza, jednego z najwyżej cenionych polskich pianistów wręcz zadziwia. W ostatnich 2 latach Kuba wydał potrójny projekt wiążący światy jazzu i kina - najpierw "Stankiewicz plays Young", potem "Stankiewicz play Kaper" by teraz sfinalizować i promować muzykę Henryka Warsa.

Wszystkie trzy płyty zostały nagrane w Los Angeles razem z kontrabasistą Darkiem Oleszkiewiczem i słynnym perkusistą Peterem Erskine’em.

Pierwsza w 2014 roku okazała się sporym sukcesem nie tylko na polskim rynku, ale także za oceanem, gdzie jej fragmenty grano w rozgłośniach radiowych i komentowano w branżowych pismach.

Płyta z muzyką Bronisława Kapera - laureata pierwszego polskiego Oscara zdobywa coraz szersze rzesze słuchaczy i jest doceniona także przez krytykę. Kolejna trzecia płyta z cyklu, poświęcona twórczości Henryka Warsa rozpoczyna swoją promocję, a premiera tego pięknego albumu jest zapowiedziana na 3 lutego 2017 roku.

Postać Warsa (także wyżej wymienionych) odkryta na nowo przez Kubę Stankiewicza nie jest szeroko znana, choć jego utwory są do dzisiaj bardzo popularne np. Miłość ci wszystko wybaczy. Warto więc sięgnąć po płyty Kuby prezentujące w niezwykły sposób twórczość wybitnych polskich kompozytorów, których życie i sława sięgnęły Hollywood.
9029586501

Opis

Wydawca
KSQ Music (PL)
Artysta
Kuba Stankiewicz / Darek Oleszkiewicz / Peter Erskine
Nazwa
The Music of Henryk Wars
Instrument
piano
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.