search

Włodzimierz Nahorny Trio: Heart - Polish Jazz vol. 15

52,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Straightahead / Mainstream Jazz
premiera polska:
2017-04-28
kontynent: Europa
kraj: Polska
opakowanie: digipackowe etui
opis:

Opis wydawcy:
Album „Heart” Tria Włodzimierza Nahornego, został wznowiony przez Polskie Nagrania w ekskluzywnej reedycji kultowej serii Polish Jazz, znanej fanom polskiej muzyki jazzowej od lat 60. To pierwsze tak obszerne opracowanie w historii tej znakomitej płyty. Album, przy zachowaniu oryginalnej okładki, został wzbogacony dwujęzyczną książeczką z tekstem Tomasza Szachowskiego. Autorem odświeżonego brzmienia jest wybitny reżyser dźwięku - Jacek Gawłowski.
Płyta została nagrana w 1967 roku, i wydana w serii Polish Jazz pod numerem 15. Nahornemu na płycie towarzyszą: na kontrabasie Jacek Ostaszewski, oraz Sergiusz Perkowski na perkusji.

„Nahorny, saksofonista z powołania i wyboru, rozpoczyna i kończy fortepianem. Charakter tego obramowania świadczy o sentymencie do tradycji jazzowej i ludowej. Jednakże to, co owe ramy ujmują dowodzi, iż właściwym żywiołem Nahornego jest dźwięk, jego siła, plastyczność, ważkość, kolor, wyraz. Dźwięk wyizolowany i dźwięk w kontekście rzeczywistości szmerowej otaczającej nas na co dzień. Dźwięk w kontekście jazzu i jazz w kontekście dźwięku.
Sposób w jaki płyta została nagrana, jest równie niezwykły jak i jej treść. Nahorny uległ tu pokusie znanej chyba wszystkim artystom: pokusie jednorazowej, natychmiastowej i doskonałej kreacji. Przyniósł do studia tematy całkiem nowe („Jak dla kogo”, „List pedanta” i obydwa utwory fortepianowe), nie znane jeszcze partnerom i postanowił je nagrać bez próby, za pierwszym razem. Chodziło o silniejsze pobudzenie wyobraźni grających, o efekt świeżości, o pewnego rodzaju grę, hazard, test muzykalności. Chodziło także o coś więcej — o pewną prawdę muzyczną, która w jazzie znajduje najsilniejsze poparcie, mianowicie o stwierdzenie niepowtarzalności i jednorazowości każdego zdarzenia muzycznego.” Adam Sławiński

„Heart” jest dostępny na dwóch nośnikach: CD i Vinyl 1LP.

muzycy:
Włodzimierz Nahorny: Alto Saxophone, Piano
Jacek Ostaszewski: Bass
Sergiusz Perkowski: Drums

utwory:
1. Ballada O Dwóch Serduszkach / Ballad Of Two Hearts (2:45)
2. Miesiąc Dobroci / A Month Of Goodwill (7:03)
3. Serce Muniaka / Muniak's Heart (5:48)
4. Przecieki / Leaks (4:30)
5. Przy Kasie / At The Cashier (4:55)
6. Jak Dla Kogo / It Depends For Whom (4:57)
7. List Pedanta / A Pedant's Letter (5:00)
8. Na Wysokiej Cyrli / On A High Peak (Folk Tune) (4:45)

wydano: 2017-04-28
nagrano: Recorded in Warsaw, November 1967

more info: www.polskienagrania.com.pl

9029584362

Opis

Wydawca
Polskie Nagrania (PL)
Artysta
Włodzimierz Nahorny Trio
Nazwa
Heart - Polish Jazz vol. 15
Instrument
saxophones
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.