search

Gianluigi Trovesi, Gianni Coscia: La Misteriosa Musica Della Regina Loana

66,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Ethno Jazz/World Jazz/Modern Jazz
premiera polska:
2019-06-21
kontynent: Europa
kraj: Francja
opakowanie: plastikowe etui
opis:

multikulti.com - ocena * * * *:
W 2016 roku zmarł Umberto Eco, pozostawił po sobie wyrwę nie do zasypania, wiele osób na całym świecie czuje się osieroconych do dzisiaj. W tej grupie są zapewne klarnecista Gianluigi Trovesi i akordeonista Gianni Coscia.
Paolo Fresu napisał, że duet Trovesi - Coscia jest "Orkiestrą symfoniczną ze wszystkimi barwami muzyki. Orkiestra, która pływa po morzach świata, na łodziach z początku XX wieku, gromadząc charakterystyczne dla różnych zakątków zapachy i nastroje, jest to inteligentna i zajmująca muzyka, reprezentująca świat wysokiej kultury, ale także popularna i zabawna. Z biegiem czasu wpływa na akwen Morza Śródziemnego, pokonując bramę Herkulesa i wraca do Włoch przez Europę Środkową".

W tym bezprecedensowym projekcie Trovesi i Coscia w niewymuszony i szczery sposób oddają cześć wielkiemu Włochowi - Umberto Eco. Tytuł płyty został zaczerpnięty właśnie od niego, "La Misteriosa Fiamma della Regina Loana/Tajemniczy płomień królowej Loany" to jego powieść opublikowana po raz pierwszy w roku 2004 we Włoszech. Jak większość jego książek zawiera wiele odniesień dzieł kultury, głównie literatury, muzyki, a nawet komiksu.

Medytacja nad naturą pamięci, która jest fundamentem wspomnianej książki, inspiruje Trovesi'ego i Coscię w ich nostalgicznej i eksploracyjnej podróży, sięgają do muzyki wspomnianej w powieści. Słyszymy nawiązania do dorobku Louisa Armstronga, Glenna Millera, George'a Formby'ego, parafrazy Janáčka, cytaty z muzyki filmowej, całość bogato inkrustowana improwizacjami.

"La Misteriosa Musica Della Regina Loana" nie rości sobie pretensji do odkrywania czegokolwiek, do rewolucyjnych porywów. To efekt intymnego spotkania darzących się sympatią i zaufaniem osób, przypomina mi niedzielny poranek w parku z prawdziwymi przyjaciółmi.
autor: Mateusz Matyjak
Copyright © 1996-2019 Multikulti Project. All rights reserved

Editor's info:
This hugely enjoyable and highly inventive album is dedicated to the late Umberto Eco, a lifelong friend of accordionist Gianni Coscia and an ardent champion of this particular duo. Eco’s The Mysterious Flame of Queen Loanna, a meditation on the nature of memory, inspires Trovesi and Coscia on their own nostalgic and exploratory journey, referencing music mentioned in the novel and free-associating upon its philosophical themes. As ever, the Italians cast a wide net, playing songs associated with Louis Armstrong, Glenn Miller and George Formby, paraphrasing Janáček, dipping into movie music, and improvising most creatively while keeping their dedicatee in view. Repertoire revisits “Interludio”, a piece that Umberto Eco and Gianni Coscia collaborated on 70 years ago, and Gianluigi Trovesi crafts a new composition on the letters of Eco’s name. From multiple perspectives, a brilliant tribute.

muzycy:
Gianluigi Trovesi: piccolo and alto clarinet
Gianni Coscia: accordion

utwory:
1. Interludio
2. Nebjana I
3. Basin Street Blues
4. Nebjana II
5. As Time Goes By
6. Pippo non lo sa
7. Fischia il vento
8. Moonlight Serenade
9. In cerca di te
10. Bel Ami
11. Eco
12. EIAR
13. Gragnola
14. Nebjana III
15. Inno dei sommergibili
16. Umberto
17. Volando
18. La Piccinina
19. Moonlight Serenade (Var.)

wydano: 2019-06-21
more info: www.ecmrecords.com

7738787

Opis

Wydawca
ECM (DE)
Artysta
Gianluigi Trovesi / Gianni Coscia
Nazwa
La Misteriosa Musica Della Regina Loana
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.