search

History, Mystery [2CD]

99,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji


opis:

Opis Dystrybutora:
"History, Mistery" to dwupłytowe wydawnictwo, które w skrócie można by opisać jako serię stosunkowo krótkich utworów (niektóre mają nawet poniżej jednej minuty!), na przemian eleganckich i figlarnych. W pewnym sensie kompozycje te noszą znamiona sztuki teatralnej, jakby były przygotowane z myślą o zilustrowaniu występu. Niektóre z utworów były pierwotnie napisane na potrzeby 'Mysterio Sympatico", projektu, będącego swoistym multimedialnym dialogiem między Billem Frisellem a autorem komiksów, Jimem Woodringiem. Pierwszy występ miał miejsce w 2002 roku w St. Ann Warehouse (Brooklyn). Z kolei inne kompozycje pochodzą z sześcioczęściowej serii 'Stories From The Heart Of The Land", emitowanej przez National Public Radio. Tematem przewodnim tych fragmentów są ludzkie interakcje, ich złożoność, pokazane na tle różnych kultur - od Tybetu po Meksyk. Produkcją wydawnictwa 'History, Misery" zajął się Lee Townsend, w nagraniach zaś wzięli udział tacy muzycy, jak: Eyvind Kang (altówka), Ron Miles (trąbka), Hank Roberts (wiolonczela), Jenny Scheinman (skrzypce), Tony Scherr (bas) Greg Tardy (klarnet i saksofon) i Kenny Wollesen (perkusja).


romek.netrom.pl - ocena * * * *:
Z przyjemnością zawiadamiam, że 13-tego maja ukazała się kolejna płyta Bill’a Frisell’a, o nieco mylącym tytule „History, Mystery”. Płyta ma bardzo pochlebne recenzje, aż tak pochlebne, że mnie to nieco zaniepokoiło. Bo? Bo mnie się podoba umiarkowanie. „History, Mystery” to mieszanina 30-tu (podwójny album) różnych stylowo, starszych i nowszych kompozycji (prawie wyłącznie) Pana Bill’a. Zebranych i poukładanych – przyznaję – nieźle, jak na taki melanż, ale w jakim celu? Retrospektywnego charakteru płyta nie ma (nic znanego), a jak na „concept album” ma za dużo bardzo krótkich, krótszych niż minuta (!), utworów. Brzmi to wszystko całkiem nieźle, ale jak muzyka ilustracyjna do teatru czy filmu, czyli zbyt wiele kompozycji jest jakby „zawieszonych”, bez początku czy końca w szczególności.
Jakby się ktoś wysilił, może zrobiłby z „History, Mystery” niezły nowy album Frisell’a a tak – pokazuje on wprawdzie możliwości Pana Billa’a, jest bowiem na płycie kilka świetnych kawałków (oj tak!), ale, co mi w tym najbardziej nie pasuje, w towarzystwie niepotrzebnych „sierot”. Chyba, że … się po prostu na nich („sierotach”) nie poznałem. Na wszelki wypadek daję więc – na wyrost – 4 gwiazdki.
7559799437

Opis

Wydawca
Nonesuch (USA)
Artysta
Bill Frisell
Nazwa
History, Mystery [2CD]
Instrument
guitar
Zawiera
2CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.