search

Melody Gardot: Sunset In The Blue

54,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Wokalistyka jazzowa
premiera polska:
23.10.2020
kontynent: Europa
opakowanie: digipackowe etui
opis:

Jazz Forum * * * *:
Kojący, nonszalancki i leniwy śpiew pani Melodii w eleganckiej, minimalistycznej oprawie – czyli dokładnie to, czego oczekiwali fani Amerykanki osiadłej w Paryżu i przed czym, jeśli w ogóle sięgną po ten album, przypadkowi słuchacze uklękną z zachwytu jak Zbyszko z Bogdańca przed Danusią ze Spychowa.

Są to piosenki, jakże by inaczej, głównie o miłości (do ludzi, miejsc i zjawisk przyrody), w większości napisane lub współnapisane przez Melody Gardot, a do tego dwa standardy. Dla artystki to, w pewnym sensie, wycofanie w bezpieczne rejony, bo jej ostatnie studyjne produkcje oraz nagrania live wskazywały na rosnące ambicje, jeśli chodzi o rozpiętość stylistyczną repertuaru i podejście do formy jego prezentacji. No, ale każdemu wykonawcy życzę, żeby mógł się „cofnąć” do poziomu, z którego nasza piosenkarka i songwriterka zaczęła swój lot. Wszak album „My One And Only Thrill” sprzed jedenastu już lat to ponadczasowe arcydzieło w kategorii „Ballady Pełne Zadumy”. Ciąg dalszy był jak najbardziej, prędzej czy później, spodziewany, naturalnie z kilkoma występami gościnnymi, które mają zwiększyć i tak duży potencjał komercyjny wydawnictwa.

Tym razem do głosu doszedł mocniejszy niż przed laty pierwiastek latynoski, a język portugalski, którym wokalistka biegle się posługuje, słychać też w piosenkach luźno stylizowanych na fado – stylizowanych, bo nie ma tu ani grama naśladownictwa czy wpisywania się w inną niż naturalna, jakby bezwiedna fraza wokalistki (która wszak nad tą frazą panuje w mistrzowski sposób!). Niespodzianki? Choćby Ave Maria, która nie ma nic wspólnego z nabożną pieśnią. Albo Moon River, które zupełnie nie kojarzy się ze słynnym wykonaniem Audrey Hepburn, gdyż zawiera w sobie dawkę erotyzmu, o jakiej Henry Mancini i Johnny Mercer, pisząc 60 lat temu piosenkę do hollywoodzkiego filmu, mogli sobie tylko pomarzyć.
Autor: Adam Domagała

Audio - Wykonanie * * * * */ Nagranie * * * * *:
"To niezwykle ważne, że tworzymy wspólnie w czasie, kiedy w sztuce zapadła głucha cisza …, a ten album jest świadectwem aktywnego ducha współpracy". Takie motto przyświecało Gardot przy realizacji projektu.
Artystka znana z niezmordowanej walki z przeciwnościami losu postanowiła w tych trudnych czasach zrobić coś z najwyższym rozmachem i odniosła spektakularny sukces artystyczny.
Głównym tłem dla jej zmysłowego i nadzwyczaj subtelnego głosu na "Sunset in Blue" stał się podkład wykreowany przez The Royal Philharmonic Orchestra. W kilku utworach pojawili się znakomici soliści z gitarą, trąbką i saksofonem. Wyszukane aranżacje napisał mistrz nastroju - Vince Mendoza.
Produkcją i nagraniami zajęli się nieomylni - Larry Klein i Al Schmitt. Przełożyło się to na kreację absolutnie doskonałą, ale co najistotniejsze, poruszającą najwrażliwsze zakamarki naszej duszy.
Większość repertuaru pulsującego różnymi odcieniami bossa novy napisała Melody Gardot i dołączyła kilka sentymentalnych interpretacji standardów ("You Don’t Forget Me, "Moon River", "I Fall in Love Too Easily").
Najmocniejsze wrażenie robi utwór tytułowy, również "C'est Magnifique" zaśpiewany w duecie z Antonio Zambujo i wprost nokautujący przebojowością "Little Something" - wyśpiewany w pełnej harmonii ze Stingiem. Zachwyty można mnożyć. Lepiej posłuchać...
autor: Cezary Gumiński

Editor's info:
"Sunset in the Blue" is an orchestral celebration of Melody Gardot's jazz roots, reuniting with the multi-Grammy winning team from her platinum-selling album `My One and Only Thrill': Producer Larry Klein (Joni Mitchell, Herbie Hancock), arranger/composer Vince Mendoza ((Bjork, Robbie Williams, Elvis Costello), legendary engineer Al. Schmitt (Frank Sinatra, Bob Dylan, Paul McCartney). An underlying theme of determination to evolve her craft, present in all her work, continues on the new project.

muzycy:
Melody Gardot, António Zambujo (2), śpiew
Anthony Wilson, Dadi Carvalho, Larry Klein, Nando Duarte, gitary
Chuck Berghofer, John Leftwich, Larry Klein, Sam Minaie, kontrabas
Chuck Staab, Vinnie Colaiuta, perkusja
Paulinho Da Costa, instrumenty perkusyjne
Philippe Baden Powell, fortepian (3, 5)
Donny McCaslin, saksofon tenorowy (5)
Till Brönner, trąbka (1, 7)
The Royal Philharmonic Orchestra pod dyr. Cliffa Mastersona
Vince Mendoza, aranżacje

utwory:
1. If You Love Me
2. C’est magnifique
3. There Where He Lives in Me
4. Love Song
5. You Won’t Forget Me
6. Sunset in the Blue
7. Um Beijo
8. Ninguém Ninguém
9. From Paris with Love
10. Ave Maria
11. Moon River
12. I Fall in Love Too Easily
13. Little Something - bonus track

wydano: 2020-10-23
more info: www.decca.com
more info2: www.melodygardot.com


742561

Opis

Wydawca
Decca Records
Artysta
Melody Gardot
Nazwa
Sunset In The Blue
Instrument
vocal
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.