search

Lizz Wright: Freedom & Surrender

61,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Wokalistyka Jazzowa
premiera polska:
2015-09-04
kontynent: Ameryka Północna
kraj: USA
opakowanie: kartonowe etui
opis:

opis dystrybutora
Pięć lat po wydaniu świetnie przyjętego albumu z muzyką gospel „Fellowship (Verve)”, Lizz Wright debiutuje w wytwórni Concord Records albumem „Freedom & Surrender”, licząca 35 lat piosenkarka i autorka tekstów ceniona za swój pełen emocji, altowy głos, stworzyła zespół wspólnie z cenionym basistą i producentem Larry Kleinem, znany ze swojej pracy z takimi artystami jak Joni Mitchell, Madeleine Peyroux i Tracy Chapman.
Do sesji nagraniowej Klein i Wright wybrali doborowe towarzystwo muzyków: perkusistę Vinnie Colaiuta, basistę Dana Lutza, perkusistę Pete'a Korpela, gitarzystów Deana Parksa i Jesse'a Harrisa, klawiszowców Kenny Banksa, Pete'a Kuzmę oraz Billy Childsa.

„Freedom & Surrender” dostępna na dwóch nośnikach:
Wersja polska w cenie 37,99 zł
Wersja międzynarodowa w cenie 49,99 zł

radioram.pl - Płyta tygodnia
Pięć lat po wydaniu świetnie przyjętego albumu z muzyką gospel „Fellowship”, Lizz Wright debiutuje w wytwórni Concord Records albumem „Freedom & Surrender”. Licząca 35 lat piosenkarka i autorka tekstów ceniona za swój pełen emocji, altowy głos, stworzyła zespół wspólnie z cenionym basistą i producentem Larry Kleinem, znanym ze swojej pracy z Joni Mitchell, Madeleine Peyroux i Tracy Chapman.

Lizz Wright przyszła na świat w małym miasteczku Hahira w stanie Georgia w Stanach Zjednoczonych, w rodzinie miejscowego pastora. Jako młoda dziewczyna wraz ze swoją rodziną i bliskimi śpiewała w chórach na całym Południu Stanów Zjednoczonych. Uwagę szerszej publiczności zwróciła w 2002 roku występując na serii koncertów poświęconych pamięci Billie Holiday. Wydała płyty „Salt” (2003), „Dreaming Wide Awake” (2005) oraz „The Orchard” (200 i „Fellowship" (2010). Wszystkie spodobały się publiczności i krytykom. The Wall Street Journal określił jej głos mianem “zmysłowego i rozważnego”. Artystka dwa razy odwiedziła nasze miasto dając wspaniałe koncerty podczas Jazzu Nad Odrą i Etno Jazz Festival.
autor: Maciej Przestalski


utwory:
1. Freedom
2. The Game
3. The New Game
4. Lean In
5. Right Where You Are (feat. Gregory Porter)
6. River Man=
7. Somewhere Down the Mystic
8. Real Life Painting
9. To Love Somebody
10. Here and Now
11. You
12. Blessed the Brave
13. Surrender

total time - 61:00
wydano: 2015-09-04
more info: www.concord.com
more info2: www.lizzwright.net
7237220

Opis

Wydawca
Concord (USA)
Artysta
Lizz Wright
Nazwa
Freedom & Surrender
Instrument
vocals
Zawiera
CD
Vinyl 1LP
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.