Sound The Alarm [Vinyl 1LP]

69,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji


opis:

Opis wydawcy:
Sound The Alarm to cała historia R&B - od jego powstania po czasy dzisiejsze. Słychać tam wpływy hip-hopu (Anthony Hamilton w utworze Gently czy Mayer Hawthorne w piosence tytułowej), swój udział zaznaczył także Ty Taylor z Vintage Trouble (Your Love Is No Love). Niepowtarzalny styl Bookera słychać przede wszystkim w partiach instrumentalnych Feel Good, w Austin City Blues (wraz z Garym Clarkiem, Jr.) oraz w Fun, zamkniętym w jednym kawałku jam session. W utworze Watch You Sleeping wystąpiła córka Billa Withersa, Kori, która zaśpiewała w duecie z Jonesem, a w zamykającym płytę Father Son Blues na gitarze zagrał z kolei syn artysty, Ted.
Booker T. Jones sam lub we współpracy z innymi artystami napisał dwanaście utworów wchodzących w skład obecnego albumu. Jest również współproducentem płyty (wraz z braćmi Bobbym Rossem i Issiahem „IZ” Avilą, którzy wcześniej pracowali m.in. z Usherem i Mary J. Blige). Do Avila Brothers należała też sekcja rytmiczna większości piosenek z obecnej płyty.
Booker T. Jones jest laureatem czterech nagród Grammy, wśród nich także nagrody za całokształt twórczości. Jako producent zrealizował płyty setek artystów dla wielu wytwórni, m.in. debiutancki album Billa Withersa Just As I Am czy Willie Nelsona Stardust. Napisał i/lub zagrał na wielu największych przebojach wszechczasów, m.in. Green Onions, Sittin’ On The Dock Of The Bay czy Born Under A Bad Sign.
7234492

Opis

Wydawca
Universal (USA)
Artysta
Booker T.
Nazwa
Sound The Alarm [Vinyl 1LP]
Zawiera
Vinyl 1LP
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.