search

DeVotchKa: How It Ends

68,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Indie Rock/Muzyka alternatywna
premiera polska:
2007-09-10
opakowanie: digipackowe etui
opis:

muzyka.gery.pl:
Kinomanom grupa DeVotchKa z Denver, Colorado, skojarzy się z muzyką z po wielokroć nominowanego do Oscara filmu 'Mała Miss' ('Little Miss Sunshine') z 2006 roku. Zespół wykorzystał przy tworzeniu soundtracku utwory z wydanego w 2004 roku trzeciego albumu 'How It Ends'. Ukazanie się tego albumu w Polsce nakładem Sonic Records jest idealnym momentem, by zawrzeć bliższą znajomość z tym niezwykłym - i wysoko cenionym w USA - kwartetem.
DeVotchKa, to czwórka muzyków o zróżnicowanym pochodzeniu i muzycznych korzeniach. Wokalista i gitarzysta Nick Urata pochodzi z mieszanej cygańsko-sycylijskiej rodziny i długie lata był ulicznym grajkiem w Chicago. Grająca na tubie i kontrabasie Jeannie Schroder grała w dętych orkiestrach towarzyszących inscenizacjom bitew z czasów wojny secesyjnej. Skrzypek, akordeonista i pianista Tom Hagerman zaznaczył swoją obecność gościnnym występem na albumie Mercury Rev 'All Is Dream'. Perkusista i trębacz Shawn King wyrastał przy dźwiękach polki, a sam z własnej inicjatywy studiował w Meksyku muzykę mariachi. Rezultat wspólnego muzykowania jest, jakby to powiedzieć, multikulti, ale w jak najbardziej szlachetnym, a nawet magicznym tego pojęcia znaczeniu. Rock, folk, polka, wodewil, kabaret, country z południowego zachodu, muzyka cygańska, hiszpańska, spaghetti-westernowa i meksykańska mieszają się tu w tak kalejdoskopowych i karkołomnych konfiguracjach, że można dostać zawrotu głowy.
Urata jako wokalista jest sam w sobie fascynującym zjawiskiem estradowym. Co rusz zaskakuje śpiewając to jak zawodowy refrenista mariachi {'We're Leaving'), to jak crooner z przedwojennego paryskiego Hot Club de France ('Viens Avec Moi'), to jak Thom Yorke ('No One Is Watching') to jak Roy Orbison ('How It Ends'), to jak Morrissey ('You Love Me'). DeVotchKa natychmiast przygarnięta została w USA przez muzyczną społeczność, tworzoną przez wykonawców w rodzaju Calexico, 16 Horsepower, Archera Prewitta, Los Lobos, M.Warda, Giant Sand i Jima White'a. To wystarczające rekomendacje, by sięgnąć po 'How It Ends'.


utwory:
1. You Love Me
2. The Enemy Guns
3. No One Is Watching
4. Twenty-Six Temptations
5. How It Ends
6. Charlotte Mittnacht (The Fabulous Destiny Of...)
7. We're Leaving
8. Dearly Departed
9. Such A Lovely Thing
10. Too Tired
11. Viens Avec Moi
12. This Place Is Haunted
13. Lunnaya Pogonka
14. Reprise

wydano: 2007
more info: www.epitaph.com
more info2: www.devotchka.net
68952

Opis

Wydawca
Epitaph (USA)
Artysta
DeVotchKa
Nazwa
How It Ends
Zawiera
CD
Vinyl 1LP
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.