search

Last Quarter Moon

55,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji


opis:

Agencja Paradam
Debiutanckie albumy są witane z nadzieją, że będą spotkaniem z wielkim muzycznym talentem. 'Last Quater Moon' pierwsza płyta włoskiej wokalistki, autorki tekstów i pianistki Chiary Civello dobrze się zapowiada. Ten zestaw oczarowuje oryginalnością stawiając ją wśród najlepszych autorów tekstów: Erickiem Claptonem, Paulem Simonem, Rickiem Lee Jonsem i Jamesem Taylorem, który jest producentem tego albumu. Przestrzeń jaką przebyła jest zarówno muzyczna jak i duchowa, dosłownie zaś jest przestrzenią Atlantyku.

Urodzona 15 czerwca 1975 w Rzymie, uczyła się gry na pianinie od babci. Wspomina, że rozstrojone pianino było najlepszym treningiem dla ucha.
Krótki czas próbowała grać na gitarze, koniec był prawie komiczny, jeździła wówczas galeto 'Ten samochód miał tylko dwoje drzwi, kiedy wsiadałam złamałam gryf. To była wiadomość dla mnie, nigdy więcej gitary, moja mama powiedziała, lepiej śpiewaj dziewczyno'.

[...]

Od tego czasu powstało 10 oryginalnych kompozycji zawartych na jej albumie. Siedem z nich napisała sama, trzy są tekstami innych artystów. Zadumana ballada 'Trouble' powstała we współpracy z legendarnym Burtem Bacharachem. 'Miałam już prawie wszystkie utwory na ten album kiedy Russ zadzwonił i powiedział że Burt jest zainteresowany współpracą ze mną.' 'Trouble' powstało podczas trzydniowej sesji w domu Bacharacha w Los Angeles. Chiara przyjechała z pomysłem na melodię, wspólnie ukształtowali i nadali kompozycji szlif.

Tytułowy utwór 'Last Quarter Moon' nawiązuje do przemijającego czasu w jej życiu i ponownych narodzin. 'Ludzie rzadko mają świadomość ostatniej kwadry księżyca, która zawsze przynosi kryzys związany z walkę między pragnieniem tego co nowe, a rzeczami które stoją nam na drodze'. Na płycie zawarte jest melancholijne 'Nature Song' poświęcone zmianom pór roku, 'Ora' (teraz) mówi o życiu chwilą. Chiara wyznała, że pierwszy utwór 'Here is everything' jest obrazem bliskim jej sercu. 'Uwielbiam kiedy piosenki namawiają do czegoś. Miałam mnóstwo zabawy robiąc aranżację wokali, które stają się czymś nowym'.

Chiara oddaje hołd brazylijskim wpływom w 'Outono' Rosy Pacos ulubionej spośród czarnoskórych wokalistek oraz w eleganckiej 'Carmel' Suzan Vegi, którą zaśpiewała w brazylijskim stylu.

Zestaw muzyków przewijających się przez album oddaje muzyczną wędrówkę Chiary. Zagrała m.in. z Titelmanem, klawiszowcem Larry Goldings, wiolonczelistą Mark Stewart, wokalistą Daniel Jobim - wnukiem znanego Antonio Carlosa Jobima. Chiara wybrała Adama Rogersa (gitarzystę Michaela Franksa) i perkusistę Paolo Braga. 'Nie mogłabym śpiewać brazylijskich piosenek bez perkusisty jakich miała Elis Regina i Milton Nascimento'. Ponadto na płycie wystąpił nowy wybijający się saksofonista Miguel Zenon, i basista Ben Street. Malle, Haddad gitarzysta Gueilherme Monteiro, perkusista Dan Reiser i basista Alex Alvear.

[...]

656322

Opis

Wydawca
EmArCy (EU)
Artysta
Chiara Civello
Nazwa
Last Quarter Moon
Instrument
vocals
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.