search

Komeda Recomposed

42,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji


opis:

opis wydawcy:
Sławek Jaskułke - jeden z najoryginalniejszych talentów polskiego jazzu ostatniego dziesięciolecia. Pianista jazzowy, improwizator, kompozytor muzyki fortepianowej, orkiestrowej, teatralnej i filmowej. Wykładowca Katedry Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Gdańsku. Ma za sobą występy na największych scenach muzycznych i festiwalach jazzowych, m.in.: Berlin Jazz Fest, North Sea Jazz Festival, Red Sea Jazz Festival, Symphony Hall w Chicago, Carnegie Hall w Nowym Jorku, czy International Performing Arts Center w Moskwie.

Komeda Recomposed - projekt powstały w 2016 z inicjatywy łódzkiego festiwalu Letnia Akademia Jazzu, jest nowatorskim, śmiałym spojrzeniem na twórczość legendarnego artysty. Do nagrań "Komeda Recomposed" Jaskułke również - podobnie jak Komeda 52 lata temu - zaprosił nazwiska młode, przedstawicieli nowej fali rodzimego jazzu. Na saksofonach usłyszymy Piotra Chęckiego i Michała Ciesielskiego, Emila Miszka na trąbce, a towarzyszą im Roman Ślefarski (perkusja) i Piotr Kułakowski (kontrabas). Taki był zamysł Jaskułke podczas tworzenia projektu "Komeda Recomposed" z okazji 50. Rocznicy wydania albumu dwa lata temu i wierność zachował również w temacie samej realizacji nagrań.


Sławek Jaskułke od wielu lat pracuje nad uzyskaniem unikalnego, jedynego w swoim rodzaju brzmienia – zarówno w zakresie komponowania muzyki jak i sposobów rejestracji dźwięku oraz doboru instrumentów.

Przełomem w tej pracy była, wydana w 2014 roku płyta SEA, nagrana w pracowni, na pianinie z moderatorem. Brzmienie zachwyciło zarówno samego Sławka, jak i jego fanów, a ostatecznym potwierdzeniem była przyznana przez audiofilski magazyn „High Fidelity” w 2015 roku nagroda właśnie za brzmienie albumu.

Od tej pory Sławek nagrywał i koncertował przede wszystkim na pianinach. Ich wybór podyktowany był dotychczasowym brakiem możliwości instalowania moderatora na fortepianie, a to właśnie moderator nadaje owo charakterystyczne brzmienie.

Kolejna płyta, „Senne”, została zarejestrowana na szwedzkim pianinie marki Billberg – instrumencie wyszukanym oraz specjalnie zakupionym do celów nagrania.

Wiosną 2018 roku inżynier Tadeusz Gilert opracował dla Sławka Jaskułke specjalny system montowania moderatora do fortepianu. Możliwość instalowania go na dowolnym instrumencie (fortepianie) otworzył zupełnie nowe możliwości. Efektów ich wykorzystania mogą już słuchać Japończycy na płycie „Senne Part II”, której premiera miała miejsce 12 czerwca tego roku w Tokio. Płyta ta została zarejestrowana na instrumencie marki Malmsjo z 1935 roku, już z użyciem systemu moderatorów inż. Gilerta.
5900378715009

Opis

Wydawca
Sea Label (PL)
Artysta
Jaskułke Sextet
Nazwa
Komeda Recomposed
Instrument
piano
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.