• Nowy
search

A Little Driving Music

77,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Modern Jazz
premiera polska:
2021-07-14
kontynent: Ameryka Północna
kraj: USA
opakowanie: digipackowe etui
opis:

AUDIO - Wykonanie * * * *, Nagranie * * * *Editor's info:
Wirtuoz kontrabasu i gitary basowej, Brian Bromberg, pracowicie wykorzystał lockdown. "A Little Driving Music" jest trzecim jego albumem wydanym w czasie pandemii.

Już sama okładka płyty "A Little Driving Music" zachęca do wyrwania się z izolacji i wyruszenia w podróż przy akompaniamencie muzyki melodyjnej, rytmicznej, wypełnionej pozytywnymi wibracjami.

Brian Bromberg zaczynał od nauki gry na perkusji, jak jego ojciec i brat. Ale w szkolnym zespole bardziej był potrzebny basista. W ciągu sześciu lat intensywnych ćwiczeń Brian doszedł do takiego poziomu wirtuozerii, że basista Marc Johnson polecił go Stanowi Getzowi.

I tak, mając 19 lat, Brian trafi ł do elity jazzmanów. Nagrał już 24 albumy, a jego muzyka należy do najczęściej odtwarzanej w amerykańskich stacjach radiowych. Kompozycje Bromberga są nasycone radością i to stanowi o ich atrakcyjności.

Słuchając najnowszych, trudno się nie uśmiechać, tyle w nich energii i motywacji do działania. To idealna muzyka do porannego rozbudzenia lub na wakacyjne wyjazdy, jak sugeruje tytuł.

Liderowi towarzyszą specjaliści od funku i smooth jazzu: saksofoniści Marion Meadows, Everette Harp i Dave Koz, dominuje potężna sekcja instrumentów dętych plus trzech gitarzystów i trzech perkusistów. Ja wyczekuję, kiedy Brian Bromberg zagra kolejną porywającą solówkę. Jest w każdym utworze.
autor: Marek Dusza

Editor's info:
World-renowned bassist and producer Brian Bromberg finds inspiration during the pandemic with a funk driven new album that conjures the spirit of the open road. Bromberg's latest offering A Little Driving Music features an all-star socially distanced lineup of musicians including Dave Koz, Marion Meadows, Everette Harp, Elan Trotman, Gary Meek and Nick Colionne.

A Little Driving Music is Bromberg's third album created in quarantine, features a dozen brand-new Bromberg compositions as well as a surprising 80s cover song, the joyful Katrina and the Waves hit "Walking on Sunshine." The freedom of the open road on A Little Driving Music shrugs off the prevailing mood of COVID-era claustrophobia and political strife for fun, funky paean to cruising with the top down and leaving your troubles behind.

muzycy:
Brian Bromberg: bass guitar, bass, double bass
Dave Koz, Everette Harp, Gary Meek, Elan Trotman, Darren Rahn, Marion Meadows: saxophones
Tom Zink: keyboards
Jerry Cortez, Nick Colionne, Ray Fuller: guitars
Joel Taylor, Tony Moore: drumms
Craig Fundiga: vibraphone
Lenny Castro: percussion

utwory:
1. Froggy's 6:24
2. Quarantine 6:31
3. That Cool Groovy Beatnik Jazz 5:25
4. Bado Boy! 5:09
5. Walking on Sunshine feat. Dave Koz 5:22
6. Sag 5 (As in Sagittarius) 5:21
7. A Rainy Day in Paris 5:58
8. A Little Driving Music 5:31
9. Peace 5:16
10. Jedediah's Gold! 6:57
11. The Sitting Room 5:28
12. Baton Rouge 5:41
13. Lullaby for Bado 3:11

wydano: 18 June 2021
more info: www.mackavenue.com
more info2: www.brianbromberg.net

ART7077

Opis

Wydawca
Artistry Music (USA)
Artysta
Brian Bromberg
Instrument
guitar
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.