search

Just Listen

66,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Avant Jazz / Free Improvisation / Avant-Garde
premiera polska:
2021-03-25
kontynent: Ameryka Północna
kraj: USA
opakowanie: digipackowe etui
opis:

multikulti.com
"Znają się świetnie z nowojorskiej sceny downtown. Wspólnie współtworzyli najbardziej cenione projekty Zorna ostatnich dekad - Naked City czy też elektryczną Masadę, ale w duecie spotkali się przy okazji koncertu w roku 2008 chyba po raz pierwszy. To Joey Baron został zaproszony przez niemieckich organizatorów festiwalu w Bonn i to on zaproponował wspólne granie Billowi Frisellowi. I takie też jest to nagranie - liderem de facto jest perkusista - to bębny determinują formę i strukturę kompozycji, a Frisell na gitarze wypełnia muzykę harmonią i odpowiada za jej melodykę. Stosunkowo niewiele jest tu własnych kompozycji obu instrumentalistów - częściej są to spontaniczne improwizacje na bębny i gitarę, w których jednakże charakterystyczne brzmienie instrumentów obu muzyków nie pozwala pomylić ich z nikim innym. Ponad połowę materiału jednak stanowią tu standardy i covery - obok kompozycji Benny Goodmana, Rona Cartera, Charliego Parkera czy Johna McLaughlina znaleźć tu można także utwory autorstwa Sama Cooke'a czy Raya Noble'a.
Obaj instrumentaliści przez lata przyzwyczaili nas do bardzo zaskakujących kontekstów, w których się pojawiali - choćby Frisell nagrywający muzykę do niemych filmów, a zaraz potem muzykę jakby żywcem przeniesioną z Nashville. Takie jest także i to nagranie i dlatego przez długi, długi czas powracać można do niego z niekłamaną przyjemnością."
Copyright © 1996-2021 Multikulti Project. All rights reserved

Editor's info:
The duo of long-time collaborators guitarist Bill Frisell and drummer Joey Baron, two of Downtown NY's finest players, performing 9 tracks of original numbers and work by Sam Cooke, Ray Noble, Ron Carter, and Charlie Parker. The camaraderie is clear, having played together since the 80s in groundbreaking bands including Naked City and Masada. Both are both technical and melodic masters, and each push themselves into unexpected and spectacular territory. The recordings on this CD were taken from a 2008 concert at Forum Bundeskunsthalle, Bonn, Germany.

muzycy:
Joey Baron: drums
Bill Frisell: guitars

utwory:
1. Suprise (Baron/Frisell) / Benny's Bugle (Benny Goodman) 7:34
2. Trick Memory (Baron/Frisell) 5:50
3. Pick Apart (Frisell) 3:03
4. Night Howl (Baron) 5:07
5. A Change is Gonna Come (Sam Cooke) 8:40
6. Cherokee (Ray Noble) 7:37
7. Mood (Ron Carter) 5:53
8. My Little Suede Shoes (Charlie Parker) 7:47
9. Home on the Road (Baron/Frisell) / Follow Your Heart (John McLaughlin) 10:25

wydano: 2013
more info: www.relativepitchrecords.comRPR1001

Opis

Wydawca
Relative Pitch (USA)
Artysta
Joey Baron / Bill Frisell
Instrument
drums
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.