search

Paul Shapiro: It's in the Twilight

79,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji


opis:

multikulti.com:
Po wielkim sukcesie płyty 'Midnight Minyan" Paul Shapiro, lider Brooklyn Funk Essentials powraca oto by cieszyć nas znów swym aranżacyjnym talentem i głębokim brzmieniem tenorowego saksofonu. Osiem własnych kompozycji artysty skrzy się pomysłami i pełne są radości wspólnego grania. Dwa pozostałe utwory - oparte na liturgicznych, żydowskich melodiach - przybierają tutaj raczej charakter duchowych hymnów, łączą w sobie żydowską mistykę i szczere zaangażowanie rodem z muzyki gospel. Tak oto jazz i rhthm and blues spotykają żydowską muzykę - profanum pełne radości i mocno odwołujące się do mistyki sacrum.
O poprzedniej jego płycie recenzent Sound And Vision pisał (...)Paul Shapiro zabiera nas w świat, jakiego już nie ma. Taki muzyczny autobus w przeszłość. Wytwórnia Tzadik, mająca wyjątkowy wpływ na dokonywane w jej studiach zagrania, jawi się jako grupa dziwaków, dla których równie ważne dla współczesności są elektroniczne, japońskie zapętlenia, jak i przebrzmiałe piosenki pamiętane z żydowskich dzielnic (...)
Recenzent Audio Video pisał
(...) Błyskotliwe motywy, wprost idealne panowanie nad barwą instrumentów, pięknie rozkołysane staromodnym swingowaniem aranżacje stanowią o unikalnej wartości tego albumu (...)
Dziennik, 2006-08, ocena: *****
'...Shapiro gra na saksofonie tenorowym grubym tonem starego mistrza swingu. Towarzyszy mu improwizujący zespół z koryfeuszem sceny downtown, znakomitym trębacze, Stevenem Bernsteinem. Kolektyw unika budowania narracji w stylistyce jazzowej, aranżacje i większość improwizacji opierając na prostej strukturze żydowskiego songu. Między linijkami rubasznego aranżu artyści wplatają improwizacje w najlepszym stylu...'[Tymon Tymański]

Audio, 0, ocena: ****1/2, ****
'...Tym razem Shapiro komponuje i adaptuje 8 utworów (dowcipnych, sentymentalnych, tanecznych) odwołujących się przede wszystkim do jazzu (nawet do radosnego stylu nowoorleańskiego), ale i do klimatów klezmerskich, latynowskich i funkowych. Bardzo celnie wspiera się drugim saksofonistą tenorowym, dobrze znanym Peterem Apfelbaumem. Temu romantycznemu dwugłosowi wtóruje gorąca trąbka suwakowa Stevena Bernsteina. Zdyscyplinowany Booker King na kontrabasie i dynamiczny Tony Lewis na perkusji spisują się bezbłednie w każdym rytmie. Przysłowiowym asem pik sekstetu jest pianista Brian Mitchell, który potrafi zmusić fortepian do tanecznych łamańców, pełnych elegancji i chromatycznych ozdobników. Wsaniale zgrana formacja sypie pysznie rozwiniętymi solówkami, potrafi też zachwycić w improwizacji zbiorowej ('Adom Olom'). Ich wylewność, luz i swingowanie można porównać z najlepszymi wzorcami, jak kwintet Juliana C. Adderleya...' [Cezary Gumiński]

TZ8107

Opis

Wydawca
Tzadik (USA)
Artysta
Paul Shapiro / Steven Bernstein
Nazwa
It's in the Twilight
Instrument
saxophones
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.