Bret Higgins' Atlas Revolt

66,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji


opis:

multikultiproject.blogspot.com:
To pierwsze autorskie nagranie sygnowane przez kanadyjskie basistę Breta Higginsa, chociaż nie jest to postać nieznana zwłaszcza tym, którzy Tzadikowy katalog śledzą dosyć uważnie - pojawiał się on juz tutaj na płytach m.in. Franka Londona, Davida Buchbindera czy Ben Goldberg.

Gdy słucham jego najnowszej formacji nie mogę się oprzeć wrażeniu, że Tzadik jest idealnym miejscem dla realizacji pomysłów dźwiękowych Kanadyjczyka. Jego autorski zespół sytuuje się gdzieś pośrodku trójkąta tworzonego przez Electric Masadę, Dreamers oraz trio Marca Ribota (zwłaszcza to znane z nagrań Masada Book "Asmodeus"). Mocny rockowy kręgosłup opleciony jest przez starannie zmieszaną muzykę klezmerską, egzotyczne i latynoskie brzmienia, R&B, elementy soulu i muzyki filmowej. Do tego smaku dodają z lekka psychodeliczne, nieco jakby od niechcenia wplecione w ta formułę organy, a na pierwszy plan wysuwają się narracyjne dialogi prowadzone przez gitarę i skrzypce. Może trochę brakuje mi tu szaleństwa, ale płyta jest doprawdy znakomita i powinna zainteresować tych wszystkich którzy od dawna kochają tzadikowy mainstream. Polecam bardzo!
autor: Józef Paprocki


Editor's info:
A fabulous release by this Canadian instrumental band that blends Latin, R&B, Soul, Film Soundtracks, Jazz and more into moody and infectious grooves. Bret Higgins is no stranger to Tzadik, performing on the 2014 release Zebrina and performing with Tzadik regulars like Frank London, David Buchbinder, Ben Goldberg and many others. A new take on The Meters and Booker T, this is small unit instrumental music that you will return to again and again.
TZ7813

Opis

Wydawca
Tzadik (USA)
Artysta
Bret Higgins' Atlas Revolt
Nazwa
Bret Higgins' Atlas Revolt
Instrument
bass
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.