search

Ikue Mori / Mark Nauseef / Evan Parker / Bill Laswell: Near Nadir

79,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Muzyka Współczesna/Muzyka Elektroakustyczna
premiera polska:
09.05.2012
seria wydawnicza: Key Series
kontynent: Ameryka Północna
kraj: USA
opakowanie: Jewelcaseowe etui
opis:

multikultiproject.blogspot.com; 2012-05:
"Z prawdziwą przyjemności prezentuję Państwu płytę będącą owocem spotkania i pracy czwórki gigantów współczesnej improwizacji - perkusisty i perkusjonisty Marka Nauseefa, angielskiego saksofonisty i improwizator Evana Parkera oraz dwójki muzyków na stałe związanych z Nowym Jorkiem: basista, kompozytor i producent Bill Laswell oraz specjalistka od elektronicznych brzmień Ikue Mori.

Muzyka tu zawarta powstała w pełnej symbiozie i telepatycznym porozumieniu, a oparta jest na dwóch filarach. Pierwszym jest głęboki i zupełnie niedubowy bass Laswella, ukryty w tle, pulsujący niczym krew w żyłach, dający muzyce napęd, stanowiący jest bazę i podstawę.
Drugi to cyfrowa zawiesina preparowana przez Ikue Mori, będąca dla tego nagrania nie krwią a oddechem. Oba te filary przenikają się ze sobą i niczym płuca i krwioobieg są życiem organicznego kwartetu.

Kolor i barwę, i melodię zawdzięcza ta płyta saksofonowi Ewana Parkera. Grający tutaj tylko na sopranie (ale czasami w przedziwny sposób brzmi on niczym bambusowy flet jak choćby w "Yuga Warp") muzyk, tym razem nienadużywa żadnej ze swoich ulubionych technik (a pamiętam jeden jego koncert gdzie przez czterdzieści minut piłował na oddechu okrężnym); gra z niezwykłą czujnością tworząc melodykę poszczególnych utworów. Jeżeli ktoś jednak spodziewa się po tym zdaniu zapadających w pamięć, rzewnych tematów to oczywiście jest w błędzie - porwane frazy Parkera pełne są lekkości, ale nie tylko z powodów gęstości i częstych zmian dźwięków są niemożliwe do zagwizdania.

Najbardziej wycofanym muzykiem jest tutaj Nauseef, który nieużywa tradycyjnego zestawu perkusyjnego. Część generowanych przez niego dźwięków zlewa się bowiem z technicznymi brzmieniami preparacji Mori. Tutaj w sukurs przychodzi nam znakomita realizacja nagrania i postprodukcji autorstwa Laswella, który starannie i selektywnie rozdziela partie poszczególnych instrumentalistów. Także dzięki temu chce się do tego nagrania powracać po wielokroć."
autor: Marcin Jachnik

Editor's info:
Tzadik is proud to present this historic meeting of four major figures in the new music pantheon, each a master improviser and groundbreaking instrumentalist in their own right. Their work together is symbiotic, telepathic-the music powerful and sensitive, sustaining a hypnotic mood with great attention to detail and subtle nuance. Mixed to perfection by Bill Laswell, this is a landmark recording of electro-acoustic improvisation featuring four pioneers of the genre. Mindblowing!

muzycy:
Bill Laswell: Basses
Ikue Mori: Electronics
Evan Parker: Soprano Sax
Mark Nauseef: Bent Metal, Meditation Bells, Chinese Drums, Woodblocks, Tom-tom

utwory:
1. Majuu
2. Valhalla
3. In Gold Mesh
4. Orbs
5. Nooks
6. Funnel Drone
7. Yuga Warp
8. Near Nadir
9. Ternary Rite +
10. Flo Vi Ru Dub

total time - 45:26
wydano: 2011-08
more info: www.tzadik.com

TZ7636

Opis

Wydawca
Tzadik (USA)
Artysta
Ikue Mori / Mark Nauseef / Evan Parker / Bill Laswell
Nazwa
Near Nadir
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.