search

Cobra - John Zorn's Game Pieces, vol.2

79,99 zł
Brutto

multikulti.com:
"Cobra" to klasyk w kręgach nowej muzyki.To prawdopodobnie najczęściej wykonywana kompozycja Zorna. Game Pieces to najprościej mówiąc utwory oparte na schematach kompozycyjnych zgodnie z teorią gier. Utwór rozwijał się według sygnałów podawanych poprzez system znaków ustalonych przez kompozytora. Sekwencje sygnałów nigdy nie były identyczne, a w dodatku umożliwiały jedynie ograniczoną inwencję muzyków. Ale dzięki temu utwór nigdy nie był wykonywany tak samo, a w dodatku nie dało się przewidzieć, w jakim kierunku podąży muzyczna narracja. Nigdy nie istnieją takie same wykonania utworu skomponowanego w tej technice. Figlarny, kreskówkowy charakter tych kompozycji sprawia, że podążanie za nieposkromioną wyobraźnią Zorna jest nieustannie fascynujące!

Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Avant Jazz / Free Improvisation / Avant-Garde
premiera polska:
2002-06-18
seria wydawnicza: Archival Series
kontynent: Ameryka Północna
kraj: USA
opakowanie: Jewelcaseowe etui
opis:

multikulti.com:
Ci którzy znają którąkolwiek z trzech wsześniejszych rejestracji zornowskiej "Cobra - Game Pieces" wie, że mamy do czynienia z dziełem wyjątkowym. Mowa o wydaniu dla HatHut (Cobra, 1985), dla Knitting Factory (John Zorn's Cobra: Live at the Knitting Factory 1992), i dla japońskiej oficyny Avant (John Zorn's Cobra: Tokyo Operations '94). Teraz możemy doświadczać tej nieobliczalnej muzyki w nowym wykonaniu, wydanym w barwach oficyny Tzadik Records.
John Zorn napisał ten materiał w 1984 roku, po prawykonaniu trafił do zasłużonej oficyny HatHut. "Cobra" to klasyk w kręgach nowej muzyki, wielokrotnie wykonywany. To prawdopodobnie najczęściej wykonywana kompozycja Johna Zorna – co jest nie lada wyczynem, biorąc pod uwagę objętość jego dorobku.
Metoda zespolenia krótkich motywów w jeden utwór jest charakterystyczna dla kompozycji Zorna do dziś. Swoją koncepcję rozwijał w idei tzw. Game Pieces, której zresztą jest pomysłodawcą. Game Pieces to najprościej mówiąc utwory oparte na schematach kompozycyjnych zgodnie z teorią gier. Utwór rozwijał się według sygnałów podawanych poprzez system znaków ustalonych przez kompozytora. Sekwencje sygnałów nigdy nie były identyczne, a w dodatku umożliwiały jedynie ograniczoną inwencję muzyków. Ale dzięki temu utwór nigdy nie był wykonywany tak samo, a w dodatku nie dało się przewidzieć, w jakim kierunku podąży muzyczna narracja. Ta technika kompozytorska zakłada udział w powstawaniu utworu każdego wykonawcy, ale role rozdziela „dyrygent”, to on rozdaje karty. Nigdy nie istnieją takie same wykonania utworu skomponowanego w technice „Game Pieces”. John Zorn zrealizował swój pomysł w kilku seriach, z których najsłynniejsza jest „Cobra”, gdzie kompozycje były grane przez przeróżne składy instrumentalne.
Figlarny, kreskówkowy charakter tych kompozycji sprawia, że podążanie za nieposkromioną wyobraźnią Zorna jest nieustannie fascynujące!
To muzyka dla wyrafinowanego słuchacza, obeznanego z free jazzem i niebojącego się łamania zasad i schematów.
autor: Mariusz Zawiślak
Copyright © 1996-2006 Multikulti Project. All rights reserved

Editor's info:
One of the most often performed compositions in new music, the Cobra phenomenon lives on into the 21st Century with continuous monthly performances in Japan, Europe, Australia and the United States. Under the direction of the composer himself this newest recording gives Zorn's infamous game piece a startling new reading by some of downtown New York's leading improvisers. Cobra is never really Cobra without Zorn himself at the helm-and here the music takes some surprising turns that even he never expected. A 21st Century update of a 21st Century classic.

muzycy:
John Zorn – prompter
Josh Roseman – trombone
Marcus Rojas – tuba
Jennifer Choi – violin
Mark Feldman – violin
Erik Friedlander – cello
Sylvie Courvoisier – piano
Jamie Saft – keyboards
Derek Bailey – guitar
Trevor Dunn – bass
Mark Dresser – bass
Susie Ibarra – drums
Cyro Baptista – percussion
Annie Gosfield – sampler
Ikue Mori – laptop computer

utwory:
1. Pendet 4:49
2. Tabana 10:47
3. Uluwati 7:27
4. Tamangiri 7:50
5. Paras 6:07
6. Sangeh 11:26
7. Penganggahan 10:44
8. Raksasa 4:44
9. Goa Gajah 6:50

total time - 70:50
wydano: 2002
nagrano: 2002
more info: www.tzadik.com
więcej

TZ7335

Opis

Wydawca
Tzadik (USA)
Kompozytor
John Zorn
Artysta
John Zorn
Nazwa
Cobra - John Zorn's Game Pieces, vol.2
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.