search

Sylvie Courvoisier / Drew Gress / Kenny Wollesen: Double Windsor

79,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Avant Jazz / Free Improvisation / Avant-Garde
premiera polska:
30.07.2014
seria wydawnicza: Spectrum Series
kontynent: Ameryka Północna
kraj: USA
opakowanie: digipackowe etui
opis:

multikulti.com:
Pianistka Sylvie Courvoisier właśnie wydała swoją nową płytę i jest to bardzo długo oczekiwane, pierwsze w jej dorobku klasyczne trio. Jedna z najbardziej kreatywnych pianistek po obu stronach Atlantyku, długoletnia współpracowniczka Marka Feldmana, Ikue Mori, Johna Zorna, Susie Ibarry i wielu innych, od lat niezwykle sprawnie porusza się w wielu rodzajach muzyki współczesnej - tak komponowanej, jak i improwizowanej, łącząc to co - wydawałoby się - przeciwstawne: klasyczną harmonię ze współczesną sonorystyką czy też jazzowy swing z wolną improwizacją. Towarzyszy jej tutaj bardzo doświadczona i uznana sekcja rytmiczna w osobach perkusisty Kena Wollesena oraz basisty Drew Gressa. Od siebie - prócz równe znakomitej, płynnej znajomości muzyki klasycznej, jazzu i wolnej improwizacji - wnoszą liryzm i głębię brzmienia (Gress) oraz energetyczną melancholię wyczuloną na najmniejszy brzmieniowy niuans (Wolessen).
Courvoisier ponoć pracowała w tym trio trzy lata i z tym większą więc radością możemy teraz zaprezentować ten długo oczekiwany projekt. Polecamy gorąco!


jazzarium.pl:
O tym, że Sylvie Courvoisier jest pianistką wybitną, nie trzeba nikogo przekonywać. Ja ostatnio miałem wielkie szczęście utwierdzić się w tym przekonaniu na fantastycznym koncercie, jaki zagrała w duecie z Markiem Feldmanem na początku listopada w Warszawie w ramach Mózg Festival. Słuszność takiej właśnie oceny sztuki Courvoisier potwierdza również jej najnowsza płyta pt. „Double Windsor”, którą nagrała w klasycznym jazzowym instrumentarium: fortepian, kontrabas, perkusja. To dopiero pierwszy album pianistki w takim składzie – stosunkowo długo bowiem zajęło jej nabranie przekonania by zmierzyć się z taką właśnie formułą, poza tym chciała mieć pewność, że muzycy jej towarzyszący w pełni podzielą jej artystyczną wizję. Po wysłuchaniu „Double Windsor” nie ulega wątpliwości, że Courvoisier wybrała właściwy czas oraz odpowiedni skład na realizację swoich autorskich zamierzeń.

Na płytę składa się dziewięć utworów. Wszystkie wyszły spod pióra pianistki, możemy więc podziwiać nie tylko jej umiejętności wykonawcze, lecz także kunszt kompozytorski. Polega on w moim poczuciu przede wszystkim na wyrafinowanym zestawianiu ze sobą bardzo odmiennych nastrojów, przez co zamiast jednorodnych emocjonalnie kompozycji mamy do czynienia z ciągłym eksplorowaniem nowych tematów i wrażeń. Za sprawą niebanalnej rytmiki, szerokiego spektrum brzmień instrumentów i wielu niespodziewanych przejść i zmian w dramaturgii zarówno pojedynczych improwizowanych partii solowych jak i całych kompozycji, płyty słucha się z niemal dziecięcą ciekawością. Pomysłowość Courvoisier jest wielka: są tu i impresjonistyczne panoramy, i abstrakcyjne plamy, i agresywne kontrasty, co sprawia że można w jej kompozycjach usłyszeć echa zornowskiej schizofrenii stylistycznej. Podążanie za skomplikowanymi historiami pianistki i jej muzyków – Drew Gressa na kontrabasie i Kenny'ego Wollesena na perkusji – wymaga skupienia, ale zasługują oni na nie w pełni. Ileż to bowiem fascynujących indywidualnych narracji, pięknych dialogów, odkrywczych rozwiązań brzmieniowych na tej płycie jest! Niektóre z takich wielkich momentów trzeba wymienić: złowrogi, niczym wzięty ze ścieżki dźwiękowej do filmu sensacyjnego, motyw przewodni i intrygujące solo Courvoisier w tytułowym „Double Windsor”, intymna rozmowa tria w „Pendulum” czy zaskakująca ewolucja niepozornej melodii otwierającej utwór „La Cigale”.

Nowy album Sylvie Courvoisier gwarantuje niezapomniane zetknięcie się z muzyką autorską, nie dającą prostych odpowiedzi, podważającą wszelkie przedwczesne hipotezy na jej temat.
Autor: Maciej Krawiec

Editor's info:
Sylvie Courvoisier steps out with her long awaited first recording for piano trio!
One of the most creative pianists in the downtown scene, and a long time collaborator of Mark Feldman, Ikue Mori and many others, Sylvie combines a brilliant technique with a wild imagination that straddles classical, jazz, improvisation and more. Featuring the dynamic rhythm section of Kenny Wollesen and Drew Gress, the music combines the best of improvisation and composition in the classic piano trio format. Three years in the making this is an essential project that highlights an exciting new musical world.

muzycy:
Sylvie Courvoisier
Drew Gress
Kenny Wollesen

utwory:
1. Double Windsor
2. The Charlier Cut
3. Downward Dog
4. Pendulum
5. La Cigale
6. Inscordatura
7. Corto
8. Hedgehog in the Fog
9. The Beauty and the Beast

total time - 53:57
wydano: June 22, 2014
more info: www.tzadik.com

TZ4002

Opis

Wydawca
Tzadik (USA)
Artysta
Sylvie Courvoisier / Drew Gress / Kenny Wollesen
Nazwa
Double Windsor
Instrument
piano
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.