search

Live

56,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji


opis:

multikultiproject.blogspot.com, 2015-05:
"Bardzo wielu krytyków pisze o The Thing niemal na kolanach. Słuchając kolejnych nagrań skandynawskiego trio nie sposób oprzeć się bowiem ich muzyce. "Szalone trio zrodzone z jednej strony z miłości do twórczości Dona Cherry'ego, a z drugiej do muzyki o rock'n'rollowych korzeniach – punka, grunge'u, noise. Przez wielu uznawane za jeden z najlepszych koncertów bandów, faktycznie The Thing to zwierzę sceniczne, wybuchowe i dzikie, a jednocześnie przebojowe. Zazwyczaj zaczynają prawym sierpowym a potem dokładają kolejne ciosy."

Skandynawowie i bez gitary w składzie to najbardziej rockowy z jazzowych bandów jakie zdarzyło mi się widzieć na scenie, niektórzy mówią o nich nawet "power trio". Ale gdy zapraszają gitarzystę - a takich kolaboracje zdarzały już się w ich płytowym dorobku (był Otomo Yoshihide, był Jim O'Rourke, a i Thurston Moore pojawia się na DVD dołączonym do boksu "Now & Forever") - jakby tracili rockową witalność i energię. Ale nie możemy zapominać, że nieco inne jest założenie grania w trio - gdzie operuje pojęciem "working bandu", zespołu, który pracuje od lat, opierając swój repertuar - w dużej mierze - na komponowanych tematach, a nieco inaczej wygląda, gdy zapraszamy do grania dodatkowego muzyka i tak stworzony kwartet traktujemy jak grupę równoprawnych improwizatorów - czyli nie przeciwstawiamy solisty - triu, ani też nie podporządkowujemy go stylistyce zespołu. Więc i muzyka oparta na takich założeniach musi być siłą rzeczy zupełnie, zupełnie odmienna.

Mroczna i porwana stylistyka kwartetu czasami ocierała się o dokonania "czystego" The Thing, a czasami zbliża do innego projektu Gustafssona - Fire!. To ostatnie ma miejsce, gdy na pierwszy plan wysuwa się bas Haker-Flatena i gdy pojawiają się transowo zapętlone rytmy. Ale przeważą jednak poszukiwanie - nie tyle siebie nawzajem, ale zaskoczenia, chęć zainteresowania i zadziwienia partnerów, próby poszerzania stylistyki, jak i spektrum brzmieniowych poszczególnych instrumentów. Te porwane, chropawe, pseudo-muzyczne dźwięki układają się jednak w tkankę zadziwiającą i frapującą, potrafiącą uwieść i zauroczyć fanów saksofonowego i gitarowego łoskotu. Polecam gorąco!"
autor: Marcin Jachnik

"Live" dostępny jest na dwóch formatach:
CD w cenie 56,99 zł
Vinyl 1LP w cenie 82,99 zł


Editor's info:
On their tour for their recent album „Boot“ the scandinavian freejazz monsters teamed up
with Thurston Moore of SONIC YOUTH fame at London’s Cafe Oto to produce some
heavy improvised thunder!
Recorded live in concert by John Chantler and Jonathan McHugh at Cafe Oto, London,
10th february 2013.
Mixed July 2014 by Martin Siewert and Mats Gustafsson at Garnison7, Vienna. Mastered
by Martin Siewert.
Cover by Lasse Marhaug.

TTR003CD

Opis

Wydawca
The Thing Records
Artysta
The Thing + Thurston Moore [Mats Gustafsson / Ingebrigt Haker Flaten / Paal Nilssen-Love / Thurston Moore]
Nazwa
Live
Instrument
reeds
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.