Magic of Accordion

35,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji


opis:

opis wydawcy
Wyjątkowa płyta Wiesława Prządki przedstawiająca akordeon w wielu wcieleniach. Podróżując przez różne gatunki muzyczne ulegamy niezwykłemu czarowi akordeonu. Można na niej usłyszeć paryskie walce, muzykę filmową, czardasze, argentyńskie tanga a także popularne piosenki Georga Gershwina. Wszystkie utwory opracowane zostały przez czołowych polskich aranżerów na akordeon lub bandoneon solo z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej.


Wiesław Prządka – absolwent Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskieg w Poznaniu w klasie akordeonu profesora Henryka Krzemińskiego. Jeden z najwybitniejszych polskich akordeonistów i bandoneonistów. Laureat I nagrody Międzynarodowego Konkursu Zespołów Kameralnych w Paryżu. Twórc a i kierownik artystyczny wielu zespołów i projektów muzycznych: Musette Quartet, New Musette Quartet, Gipsy Swing. Sam zwykła mawiać, że urodził się, żeby grać na akordeonie.

Zakochany w muzyce francuskiej artysta, któremu w duszy rozbrzmiewa namiętne tango. Ta muzyka doprowadziła go do kolejnego odkrycia – BANDONEONU, instrumentu charakterystycznego dla tanga. Jak dotąd jest jedynym bandoneonistą w Polsce koncertującym na bando neonie diatonicznym. Grając tango, a szczególnie muzykę dziś bardzo popularnego Astora Piazzolli, współpracuje z międzynarodowym zespołem Distango. Brał udział w spektaklu „Tango Piazzolla”
wystawianym na deskach Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. W 2009 r. przyczynił się także do reaktywacji krakowskiego zespołu Hot Swing z którym nagrał płytę i jest jego członkiem.
Szerokie horyzonty muzyczne Wiesława Prządki owocują współpracą z największymi postaciami sceny muzycznej – Hanną Banaszak, Grażyną Brodzińską, Waldemarem Malickim, Zbigniewem Wodeckim, Jackiem Wójcickim, Bohdanem Jarmołowiczem, Zbigniewem Górnym, Justyną Szafran, Tomaszem Tomaszewskim, Richardem Galliano, Krzysztofem Jakowiczem, Filipem Wojciechowskim, Jose Juniorem Mossalinim, Izydorem Leitingerem i in.
Wirtuoz , któremu zawdzięczamy triumfalny powrót akordeonu jako instrumentu solowego na sceny filharmonii, jak również rozpropagowanie w Polsce stylu musette i new musette. To on udowodnił, że akordeon może z powodzeniem wkomponować się w najróżniejsze style muzyczne jak swing, jazz, latino itd.
Jako wszechstronny artysta koncertuje na estradach całej Europy, a także Stanach Zjednoczonych.
Dokonał szeregu nagrań dla rozgłośni radiowych i telewizyjnych w Polsce, Szwecji, Niemczech, Holandii, Francji, Danii, Belgii, Włoszech. Ma na swoim koncie wiele płyt nagranych z własnym zespołem New Musette Quartet, z zespołem Hot Swing, New Tango Bridge, oraz wybitnymi wokalistami i orkiestrami. Dziś uważany jest za jednego z najwybitniejszych akordeonistów i bandoneonistów w Polsce.
STUDIOMAX002

Opis

Wydawca
Studio S Production (PL)
Artysta
Wiesław Przšdka / Polish Philharmonic Sinfonia Baltica / Bohdan Jarmołowicz
Nazwa
Magic of Accordion
Instrument
accordion
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.